86 משפחות נוספות מביתר יקבלו סיוע בביטחון תזונתי

המיזם גדל בכמאה מיליון ₪ ויגיע ליותר משלושים אלף משפחות ב-239 רשויות ברחבי הארץ • תינוקות עד גיל שנה, למשפחות המוכרות במחלקות לשירותים חברתיים, ייהנו ממזון תינוקות חינם • שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן: "אני פועל שהממשלה תיקח אחריות על אחד הנושאים החברתיים החשובים, נפעל להגדלת התקציב עד פי 2 בשנה הבאה"
1611152589.7679.png
1611152589.7679.png

המיזם לביטחון תזונתי של משרד הרווחה והביטחון החברתי יוצא לדרך ממש בימים אלה ומדובר בבשורה ענקית ליותר משלושים אלף משפחות ברחבי הארץ. עד כה, פעל המיזם ב-46 רשויות בלבד ואילו החל מעתה, הוא הורחב ל-239 רשויות ברחבי הארץ. במסגרת המיזם, יקבלו משפחות הנמצאות באי ביטחון תזונתי חבילת סיוע חודשית בסך של למעלה מחמש מאות ₪. סל הסיוע כולל כרטיס רכישה לרשתות המזון בשווי של 350 ₪ מידי חודש, סל פירות וירקות טריים במשלוח עד הבית, סדנאות להתנהלות כלכלית נכונה ותהליך של מיצוי זכויות מול רכזי המיזם.


התכנית אומנם אינה חדשה, אך משרד הרווחה והביטחון החברתי הרחיב אותה באופן משמעותי ביותר – עד כה היה מדובר בפיילוט בעלות כוללת של 40 מיליון ₪ ומעתה הפך המיזם לפרויקט ממשלתי תחת מכרז בעלות של 155 מיליון ₪. לרמלה יתווספו 83 משפחות והוא יכלול סיוע חודשי ל-408 משפחות. בנוסף לחבילת הסיוע הזו, יקבלו 3,300 משפחות המוכרות לרווחה, להם פעוטות עד גיל שנה, כרטיס רכישה בשווי 200 ₪ מידי חודש לרכישת מזון תינוקות.

את התוכנית של משרד הרווחה והביטחון החברתי מפעילה באזור ירושלים עמותת ‘אשל ירושלים’ 86 המשפחות הנוספות מביתר עילית יתווספו ל-426 משפחות תושבי העיר הנהנים מהמיזם.

שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן: “המשרד מחזיר את האחריות לביטחון תזונתי למדינה ולממשלה. זוהי קריאת כיוון ואני מתכוון לפעול יחד עם האוצר להרחיב את התקציב לקראת שנת 2023, כמו כן החלטתי שחברה בריאה, צריכה לדאוג שלא יהיו תינוקות רעבים. יש למדינה משאבים, נפעל להרחיב את המיזם”

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן