הלילה נפרצה המנהרה הגדולה בכביש המנהרות של גוש עציון

בשורה משמחת לתושבי גוש עציון והסביבה: הלילה (בין שני-שלישי) נפרצה המנהרה הגדולה בכביש המנהרות על ידי חברת מוריה. ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "עוד אבן דרך חשובה לקראת פתרון הפקקים. יש אור בקצה המנהרה"
פריצת המנהרה כביש 60 | קרדיט: חברת בן עמרם
פריצת המנהרה כביש 60 | קרדיט: חברת בן עמרם

בעיית הפקקים בכביש המנהרות בין גוש עציון לירושלים בדרך לפתרון. הכביש שמונה כיום נתיב אחד בלבד לכל צד ללא שוליים נחשב לעמוס ביותר, הכולל פקקי ענק ברוב שעות היום שיוצרים כאוס גדול בקרב הנוסעים. ישנם עומסי תנועה כבדים במיוחד בעיקר בשעות הבוקר בתנועה שמגוש עציון לירושלים ובשעות אחר הצהריים בנתיב הנגדי.

הכביש משרת כיום את כל תושבי גוש עציון , בית”ר עילית, אפרת, קריית ארבע, חברון, צור הדסה , מבוא בית”ר ויישובי מטה יהודה.

חברת מוריה מבצעת בשלב זה את הפרויקט בבגין דרום עד למחלף רוזמרין ובכניסה לכביש המנהרות, הכולל את הרחבת והכפלת כביש המנהרות ובהמשך צפויה להרחיב את המקטע בכביש 60 מאלעזר ועד צומת חוסאן, שישלים למעשה את כל הרחבת הכביש. כרגע ממתינים לתקצוב המשך הפרויקט כשהמועצות דוחפות לקידום הנושא.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן בירך על כך: “המאמצים וההשקעה שלנו במועצה בנושא זה מניבים פירות. פריצת המנהרה הלילה היא עוד אבן דרך חשובה לקראת פתרון הפקקים, יש אור בקצה המנהרה. אני רוצה להודות לחברת מוריה, לחברת דן בן עמרם ולמשרד התחבורה שהוציא את הפרויקט לדרך ועכשיו אנו רואים את התוצאות. אנחנו נמשיך לעבוד על כך ונשים סוף לבעיית התנועה מגוש עציון לירושלים”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן