ביומא דהילולא: מעמד חנוכת ‘כיכר השלוחים’ בביתר עילית

לכבודם של שלוחי חב"ד בכל אתר ואתר: 'כיכר השלוחים' נחנכה אמש במעמד רב רושם בביתר עילית # הכיכר, שעליה הוצב דגם של בניין 770, נחנכה בג' תמוז, יומא דהילולא של כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל # במעמד השתתפו רב קהילת חב"ד בעיר, הגה"ח הרב אשר לעמיל כהן שליט"א ומזכיר בי"ד רבני חב"ד בארה"ק הגה"ח רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי שליט"א # רה"ע: "כיכר זו עומדת לשם ולתפארת לפועלם של שלוחי חב"ד הנמצאים בשליות קודש ברחבי העולם ומביאים את אור התורה והיהדות מתוך אהבת ישראל"#
WhatsApp Image 2021-06-13 at 21.20.29
WhatsApp Image 2021-06-13 at 21.20.29

ג’ תמוז בביתר עילית: במעמד רב רושם נחנכה אמש (א’) ‘כיכר השלוחים’ בלב העיר. המעמד התקיים בג’ תמוז, יומא דהילולא של כ”ק אדמו”ר מליובאוויטש זצ”ל. המיצג שהוקם בכיכר כולל דגם של בניין ‘770’ בניו יורק – משכנו של כ”ק הרבי זצוק”ל, משם פעל להפיץ תורה ויהדות ברחבי העולם כולו.

כבר לפני כשנתיים, במהלך כינוס השליחים בניו יורק- ה’בנקעט’ –  הודיע רה”ע הרב מאיר רובינשטיין כי יזום את בניית הכיכר, לפאר ולרומם את שלוחי חב”ד הפזורים בכל רחבי תבל ומביאים את אור התורה לרבבות יהודים. רה”ע התרגש והתפעל מפועלם האדיר של שלוחי חב”ד, וחש חובה להוקיר ולהודות לאלפי השלוחים באמצעות מיצג ייחודי שיוקם בעיר.

על בניית הכיכר המיוחדת עמלו בעירייה במשך תקופה ארוכה, וערב יומא דהילולא, ג’ תמוז ה’תשפ”א, הושלמה בניית הכיכר הייחודית. כיכר זו, ראשונה מסוגה בעולם, מצטרפת לשורה של כיכרות מרשימים שנועדו לפאר את עיר התורה והחסידות שבהרי יהודה.

המעמד המרשים נפתח בדברי ברכה של רה”ע, שביקש במשאו להוקיר ולהודות לשלוחי חב”ד הנמצאים בכל אתר ואתר. “כל יהודי יודע היטב שכאשר הוא צריך משהו שקשור באידישקייט וגם בסיוע אישי, שלוחי חב”ד תמיד נמצאים שם עבורו, ברחבי העולם כולו.

“זכתה עירנו להתפאר בקהילת חסידי חב”ד, שגם בעיר התורה והחסידות עושים רבות ונצורות להרבות תורה ויהדות, מתוך אהבת ישראל, וכל זאת מתוך כח המשלח, שביום זה אנו מציינים את הייארצייט – ז”ך שנים להסתלקותו. אני מודה לנציג חב”ד בעירייה, הרב משה כהנא, על שיתוף הפעולה. כיכר זו תאדיר ותרומם את שלוחי חב”ד בכל רחבי העולם”.

רב קהילת חב”ד, הגה”ח רבי אשר לעמיל כהן שליט”א, אמר במשאו: “אנו נמצאים ביומא דהילולא, ובוודאי ביום זה אנו רואים את ההשפעה האדירה של הרבי על רבבות רבות של יהודים שמתעוררים ליהדות, לשמירת מצוות ולקיום התורה. ובוודאי שהדגם הזה של ביתו של הרבי, שמפאר את השלוחים בכל רחבי העולם, מכבד את עירינו המעטירה”.

מזכיר בי”ד רבני חב”ד בארה”ק הגה”ח רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי פיאר במשאו את העשייה הרבה לטובת קהילת חסידי חב”ד בביתר עילית: “ראינו איך פועלים כאן כדי לסייע בכל עניין לחסידי חב”ד. רה”ע מונח היטב בכל פרט ופרט, ואנו מברכים אותו ומודים לו על הדאגה לחסידי חב”ד בעירנו ועל ההוקרה וההערכה לשלוחי חב”ד בכל אתר ואתר. דידן נצח!”.

מנחה האירוע ויו”ר מרכז ‘היכל מנחם’ בביתר, הרב חיים גרינברג : “אנו נרגשים לעמוד כאן היום, ביומא דהילולא, במעמד שלא היה כמותו בשום מקום בעולם. כאן בביתר עילית, ביוזמתו של רה”ע הרב רובינשטיין, אנו זוכים להקים את הכיכר הנפלאה הזו, לשם ולתפארת”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן