בביתר עילית מוכנים לשנת השמיטה

ביתר עילית נערכת לשנת השמיטה: אגפי העירייה השונים כבר ערוכים לקראת שנת השמיטה הבעל"ט • רה"ע ומנהל האגף הטכני נפגשו עם מרא דאתרא שליט"א כדי לקבל הכוונה והדרכה מדוקדקת בשאלות הנוגעות לענייני השמיטה • בעירייה מבטיחים לשמור על חזותה היפה של העיר גם בשנת השמיטה, תוך שמירה בהידור על כל הלכות השמיטה
XISM5767.JPG
XISM5767.JPG


ערוכים ומוכנים: בעיריית ביתר עילית הושלמו ההכנות לקראת שנת השמיטה הבעל”ט. בחודשים האחרונים פעלו צוותי העירייה כדי להיערך ולהתכונן לקראת שנת השמיטה. כעיר שחרטה על דגלה את שיפור חזות העיר ושמירה על יופיה של העיר, ואף זוכה מדי שנה בחמישה כוכבי יופי – תמשיך לשמור על חזותה גם בימי השמיטה, במהלכה אסור לנטוע ולשתול צמחים ועצים חדשים.

לפני ימים ספורים נכנסו רה”ע הרב מאיר רובינשטיין ומנהל האגף הטכני הרב מוטי זיידה למעונו של מרא דאתרא הגר”ח וייס שליט”א, כדי לשמוע הדרכה מפורטת ומדוקדקת בעניין ההערכות לשנת השמיטה. בישיבה הממושכת פירט מרא דאתרא בארוכות את דיני הקמה ואחזקה בשנת השמיטה, מה מותר ומה אסור, בפרטי בפרטים.

כמו”כ הנחה מרא דאתרא את המשתתפים בישיבה, מהן כמויות ההשקיה המותרות, אלו צמחים יש הכרח להשקותם יותר ואלו פחות, איזה כיסוחי דשא מותרים ואלו לא, הנחיות ברורות בענייני גיזום עצים כאשר בחלק מהמקרים ישנה סכנה לבריות ויש הכרח לגזום, ואלו פעולות יש לבצע ע”י נכרי.
בסיומה של הישיבה הוציא האגף הטכני מסמך מסודר עם הוראות רב העיר – מסמך שהועבר לכלל הגורמים הרלוונטיים בעירייה.

בעירייה אומרים כי כמדי שנת שמיטה, גם בשנת השמיטה הבעל”ט העיר תמשיך לשמור על יופייה. לאחרונה, נשתלו פרחים בעלות של מאות אלפי שקלים בכיכרות ברחבי העיר, כמו גם בכניסה המחודשת אל העיר. הפרחים שנשתלו הינם בעלי פריחה מאוחרת יותר, כל זאת בשביל שהם יוכלו להחזיק מעמד במהלך השנה הבאה.

צוותי העיריה יפעלו בחודשים הקרובים כדי לבצע גיזומי עצים, דישונים ממושכים ומותאמים יותר שיחזקו מעמד זמן רב. הגיזום שמתקיים מדי שנה לקראת סוף השנה, יוקדם בשנה זו, כדי להגיע לשנת השמיטה כשהעיר נקיה ויפה, כיאה לעיר התורה והחסידות שבהרי יהודה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן