שאו שערים ראשיכם: מרא דאתרא דביתר עילית קובע משכנו בעיר

שנה לאחר ההכתרה: הגאון הגדול רבי חיים וייס שליט"א, מרא דאתרא וגאב"ד ביתר עילית, קובע משכנו בעיר # מעמד קבלת פנים יתקיים ע"פ ההנחיות בצמצום במשכנו החדש של המד"א # לרגל המעמד הפיקה העירייה חוברת חגיגית מיוחדת# מעמדות מיוחדים יתקיימו במהלך השבת בראשותו # כי גדול בקרבך

ברגשי גיל ובהדרת כבוד: מרא דאתרא דביתר עילית הגאון הגדול רבי חיים וייס שליט”א, קובע משכנו בעיר, שנה לאחר הכתרתו למרא דאתרא. הגר”ח, שהתגורר בירושלים, הודיע עם ראשית כהונתו כי יעבור לעיר בהקדם האפשרי.

הגר”ח וייס הוכתר במעמד רב רושם שהתקיים לפני כשנה, בשיאו של מעמד סיום הש”ס מחזור הי”ג, אשתקד. במעמד האדיר, בהשתתפות אדמו”רים ורבנים מכל החוגים והקהילות, הוכתר הגר”ח למרא דאתרא, במקומו של המרא דאתרא, הגאון הגדול רבי דוד צבי אורדנטליך זצוק”ל, שנסתלק לבית עולמו חודשים ספורים קודם לכן.

מאז נכנס לתפקידו, פעל הגר”ח בכל המישורים הרלוונטיים לבית הדין בעיר. ביקוריו התכופים במקוואות ובבתי המדרשיות, בבתי הכנסת ומוסדות הציבור, הפכו לסימן ההיכר של פועלו החשוב והמבורך בעיר.

בכל ימי ההתמודדות עם הנגף עמד הגר”ח וחיזק ועודד את תושבי העיר, בהתמודדות עם הקשיים הרבים. ביה”ד תחת הנהגתו הוציא מכתבים ברורים כיצד יש לנהוג בעת זו, בכל ענייני השעה.

רק לאחרונה קבע הגר”ח לקיים ‘תוספת שבת’ שמסוגלת למנוע מגיפה, והורה לקברניטי העיר לסגור את שערי העיר כעשרים דקות לפני השקיעה. ההחלטה התקבלה בקורת רוח רבה בקרב התושבים, ונשמרת בתוקף.

מאז החל לכהן כמרא דאתרא, הודיע הגר”ח כי יעתיק מקום משכנו לעיר. השבוע, ערש”ק פרשת משפטים-שקלים, הודיע הרב כי יגיע להתגורר בעיר ולשבות את השבת הראשונה בקרב שומעי לקחו.

בליל שישי התקיים מעמד קבלת פנים, מצומצם ע”פ ההנחיות, בביתו של הגר”ח. רבני העיר נכנסו לברך את מרא דאתרא על בואו לעיר, כמו גם רה”ע, קברניטי העיר ומנהלי מוסדות ואישי ציבור בעיר.

בשב”ק צפוי הרב לשאת מדברותיו בבתי הכנסת וביהמ”ד בעיר. בליל שב”ק יישא הגר”ח דרשה בביהמ”ד ‘בית מאיר’, בין מנחה למעריב. בליל שב”ק יתקיים שבת אחים בביהמ”ד ‘מתמידים’. סעודה שלישית תתקיים בביהמ”ד קרלין.

לרגל המעמד הפיקה העירייה חוברת מיוחדת, בה מופיעות מודעות ברכה מטעם הקהילות הגדולות בעיר וכתבות ייחודיות על דמותו של הגר”ח, סיפורים על הכתרות מארי דאתרא בראי ההיסטוריה, על תפקידו של מארא דאתרא בדורנו ועוד. מיטב הכותבים מבני העיר נרתמו כדי להאדיר ולפאר את המעמד החשוב.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן