עיריית ביתר עילית אישרה את תקציבה לשנת 2021 – בסך 297 מיליון ₪

חברי מועצת העיר ביתר עילית אישרו את תקציב העירייה לשנת 2021: התקציב החדש בסימן גידול ניכר בסעיפי החינוך, הרווחה, חזות העיר והביטחון * התקציב השוטף הינו בנוסף לתקציבי תב"רים בסך כ-170 מיליון נוספים להשקעות בעיר * שנת 2020, למרות ההתמודדות עם נגיף הקורונה, הסתיימה באיזון כלכלי * רה"ע: "זהו תקציב של בשורה, שממשיך את תנופת הפיתוח והשגשוג בעיר"
ישיבת חברי עיריית ביתר | תמונת ארכיון
ישיבת חברי עיריית ביתר | תמונת ארכיון

תקציב של צמיחה: חברי מועצת העיר ביתר עילית אישרו את תקציב העירייה לשנת הכספים 2021 בסך 297 מיליון ש”ח, תקציב המהווה גידול של כ-24 מיליון ₪ לעומת תקציב השנה היוצאת. התקציב החדש כולל בתוכו שורה של בשורות למען תושבי העיר.

התקציב החדש שאושר, עומד בסימן של גידול והשקעה בשורת אלמנטים מרכזיים בעיר, אותם הציב ראש העיר מאיר רובינשטיין בראש סדר העדיפויות העירוני – בדגש על חינוך, חזות העיר, ביטחון, רווחה ותרבות, בהם משקיעה העירייה רבות בשנים האחרונות.

עיון בסעיפי התקציב החדש, מגלה את סעיפי הגידול העיקריים, בהם נרשמה עלייה מרשימה ומשמעותית. כך למשל, סעיף חינוך עומד על כ-104 מיליון ש”ח, סעיף הרווחה עומד על 64 מיליון ש”ח, סעיף חזות העיר שעומד על 14 מיליון ש”ח, אליהם מצטרפים עשרות מיליוני שקלים כתקציבי פיתוח המיועדים לטובת שיפור חזות פני העיר. סעיף התברואה עומד על כ – 23 מיליון ₪ וסעיף הביטחון עומד על כ – 13 מיליון ₪.

לתקציב השוטף מצטרפים תקציבי תב”ר (תקציב בלתי רגיל) בסך – 170 מיליון שקלים, המשמשים לבינוי נרחב בעיר, במוסדות חינוך, ציבור, מתנ”סים, תשתיות ועוד.

בעירייה מציינים בסיפוק רב את העובדה, כי שנת 2020, כמו גם השנים שלפניה הסתיימו בס”ד באיזון תקציבי, דבר שאינו מובן מאליו בעיר בה כ-80% מתושביה מקבלים הנחות בארנונה.

גם ההתמודדות עם נגיף הקורונה שדרשה התמודדות תקציבית מורכבת במיוחד, לא פגעה באיזון התקציב. גזבר העירייה מר משה עמדי הסביר כי “האתגר הוא להמשיך את העלייה בהשקעות בעיר, למרות הקיצוצים בתקציבי הממשלה, ולעשות זאת מבלי לפרוץ את מסגרת התקציב, תוך שמירה על מנהל תקין ואיזון כלכלי מוחלט”.

רה”ע סקר בפני חברי מועצת העיר את התקציב המקצועי המפורט שהונח בפניהם, וציין את מאמצי הצוות המקצועי להכנת תקציב עירוני מאוזן ומושקע. “אישרנו תקציב של פיתוח ושגשוג העיר, תקציב שממשיך את ההשקעה האדירה בכל הנקודות החשובות – בנוער, בתעסוקה, בביטחון, בתרבות, ולא פחות חשוב מכך – בהמשך ההשקעה האדירה בחזות העיר.

“בשנה זו, בה התמודדנו עם הנגף, ההתמודדות הכלכלית הייתה מורכבת במיוחד. למרות זאת, צלחנו את המשימה ואני מבקש להודות לכל הצוות המקצועי בראשות הגזבר מר משה עמדי, שעמל על הכנת התקציב החדש, לסגן רה”ע ומחזיק תיק הכספים ה”ה בעריש שמעיה, ולמשנה לרה”ע, יו”ר ועדת כספים בעירייה ה”ה מנדי שוורץ, ולכל העוסקים במלאכה הראויים להוקרה על פועלם החשוב לטובת העיר ותושביה”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן