השרים אישרו: ביתר עילית תוגדר כאזור מוגבל למשך שבוע

משטרת ישראל בפעילות אכיפה | צילום דוברות המשטרה
משטרת ישראל בפעילות אכיפה | צילום דוברות המשטרה

בעקבות המשך התפשטות המגפה, גם הסגרים הנקודתיים נכנסו לסל הכלים – כפי שראינו בשבוע שעבר בלוד ובאשדוד. משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות הודיעו אמש (שלישי) כי הוחלט להכריז על ביתר עילית כאזור מוגבל. זאת, החל ממחר בשעה 13:00 בצהריים למשך שבוע – ועל רקע העלייה בשיעורי התחלואה בעיר, יצויין כי בתחילה הוכרע כי הסגר יחל בשעה 8:00 בבוקר אך לאחר שיחה של ראש העיר עם לשכת ראש הממשלה נדחה הסגר כאמור לשעה 13:00 בצהריים.

ההכרעה התקבלה בוועדת השרים לעניין אזור מוגבל, שהחליטה לאשר למפקד הצבאי של אזור יהודה ושומרון להכריז על השטח המוניציפלי של העיר כאזור מוגבל למשך 7 ימים. ההצעה תונח על שולחן ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת. בשל ההחלטה, הכניסה לביתר עילית והיציאה ממנה יוגבלו – וכך גם התנועה והעסקים בתוך העיר.

בעקבות ההחלטה השרירותית על הטלת סגר על העיר, אמר רה”ע מאיר רובינשטיין: ״שלחתי היום מכתב בהול לשר הבריאות בדרישה לבטל את הסגר הצפוי על העיר. בדומה להתנהלות המשרד בכל התקופה האחרונה, ההחלטות מתקבלות בשרירותיות מבלי שום התייעצות ושיתוף פעולה עם הרשות המקומית.

לעניין הסגר עצמו: אני מתנגד נחרצות לסגר, שלא יועיל דבר ורק יהפוך את העיר למדרגה של הנגיף. אנו מתחננים לפינוי חולים במשך שבועות ויש לנו תוכנית סדורה בעניין, אך לשווא. במקום זה, משרד הבריאות פועל בסנקציות ובהטלת מגבלות, מבלי שהוא פועל לסייע בהוצאת החולים מן העיר.
דבר נוסף: הודעה על סגר שיוצאת בשעה 23:00 בלילה, כאשר רוב תושבי העיר ישנים, היא חרפה. תושבי ביתר עילית יתעוררו מחר לעיר סגורה ומסוגרת, מבלי שנערכו לכך. אני עצמי קיבלתי את ההודעה דרך התקשורת. שורת המחדלים של משרד הבריאות בטיפול עם הגל השני מגולמות בהחלטה שערורייתית זו״.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן