בשורה לתושבי ביתר עילית: אושר מתווה חיבור העיר לגז טבעי

בפגישה שהתקיימה השבוע בלשכתו של שר האנרגיה יובל שטייניץ, בהשתתפות רה"ע ביתר עילית מאיר רובינשטיין, סוכם על קידומו של מתווה חיבור העיר לגז טבעי – יוזמה שתוזיל משמעותית את עלויות הגז # השר שטייניץ: "נפעל לחבר את ביתר עילית ואת אזור התעשייה שהולך ומוקם, לגז טבעי, להוזלת עלויות החימום בבתים ולתמוך בהקמת אזור התעשייה שיקבל אנרגיה זולה ונקייה" # רה"ע: "חיבור אזור התעשייה 'היער האנגלי' לגז טבעי יהיה מעוף כלכלי לאזור כולו".
WhatsApp Image 2020-07-07 at 17.54.10
WhatsApp Image 2020-07-07 at 17.54.10

במקביל להתמודדות עם הגל השני של הנגיף, בעיריית ביתר עילית לא מפסיקים לפעול: השבוע התקיימה פגישה בלשכת שר האנרגיה, יובל שטייניץ, במהלכה סיכם ראש העיר עם השר על קידומו של מתווה חיבור העיר לגז טבעי. מדובר ביוזמה שעליה עמלו בעירייה במשך תקופה ארוכה, והיא צפויה להביא להוזלה משמעותית בעלויות הגז.

בעירייה הסבירו כי בשולי גבעות א’ וב’, ובשכונה החדשה – ג’ – ישנן תוכניות לבניית אלפי יחידות דיור חדשות, והחיבור לגז הטבעי יביא להוזלה דרמטית במחירי הגז. המיקום ההררי של העיר מביא לכך שבימי החורף יש צורך בחימום הבית במשך רוב שעות היום, והחיבור לגז הטבעי יביא להוזלה משמעותית ויסייע במיוחד למשפחות ברוכות ילדים בעיר.

מדובר בפרויקט שתכנונו עולה מיליוני שקלים, כאשר עלות הנחת צינור הגז עצמו משוערת בעשרות מיליוני שקלים, שאושרו כאמור ע”י משרד האנרגיה.

גולת הכותרת של המתווה האמור הוא חיבור אזור התעשייה ‘היער האנגלי’, שהולך ומוקם בפאתי העיר, לגז הטבעי. אזור תעשייה זה, שתוכנית הקמתו כבר נמצאת בשלבים האחרונים, צפוי להיות למרכז תעסוקה ענק, ועם חיבור האזור לגז הטבעי, ישנו תמריץ נוסף להעתקת מפעלים לאזור.

השר שטייניץ נתן את ברכתו לקיום המתווה ואמר: “תושבי ביתר עילית היקרים, אנחנו נעשה את הכל כדי לחבר את העיר ואת אזור התעשייה לגז הטבעי. זה יהווה פתרון להוזלת עלויות החימום בבתים אבל חשוב מכך – המתווה יתמוך בהקמת אזור התעשייה, שיקבל אנרגיה זולה ונקיה מהגז הטבעי ויספק מקומות תעסוקה רבים לתושבי העיר”.

רה”ע: “מודה לשר שטייניץ על שיתוף הפעולה המבורך. אנו ממתינים בציפייה לחנוך את קו הגז הטבעי, ובפרט באזור התעשייה החדש, שיהווה מנוף כלכלי אדיר לאזור כולו”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן