עוברים לשעון קיץ: הלילה מזיזים את השעון שעה קדימה

שעון קיץ - חורף - הזזת השעון
שעון קיץ - חורף - הזזת השעון

שעון החורף יגיע לסיומו הלילה (שישי) לפנות בוקר, ושעון הקיץ יחזור עד לסוף חודש אוקטובר. בשעה 2:00 לפנות בוקר נזיז את מחוגי השעון שעה אחת קדימה ל-3:00 נפסיד שעת שינה אחת אך נזכה בשעת אור נוספת. שעון הקיץ יימשך 212 יום ויסתיים במוצאי שבת, 25 באוקטובר.

ב-2013 אישרה הכנסת את הארכת שעון הקיץ והתאמתו לאירופה. שעון הקיץ חל מיום שישי שלפני יום ראשון האחרון של חודש מארס ועד יום ראשון האחרון של חודש אוקטובר.

בתחילת השבוע שר הפנים אריה דרעי הציע, על רקע התפשטות נגיף הקורונה, לדחות את תחילת שעון הקיץ ל-1 במאי, כדי לצמצם את שעות האור ובכך להקטין את מספר האנשים שמסתובבים במרחב הציבורי. ההצעה זכתה לתמיכתם של גורמים שונים ובהם גם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שאישר עקרונית התקנת תקנות שעת חירום להארכת שעון החורף, למרות הרצון הטוב וניסיונות רבים שנעשו, הדבר לא יוכל לצאת לפועל, זאת בשל קשיים טכניים רבים.

לפני שתתחילו לחשוש האם תצליחו להתעורר בזמן, ברוב המכשירים השעה מתכווננת אוטומטית על ידי חברת הסלולר אם אתם רוצים לכוון ידנית הכנו לכם מדריך קצר.

תפריטי הטלפונים השונים משתנים מדגם לדגם, אך על פי רוב הגדרות השעה יימצאו בתפריט ההגדרות הכללי של המכשיר או בתוך הגדרות השעון.

בתפריט ההגדרות – Settings (במכשירי איפון ללחוץ על ‘כללי’) יש ללחוץ על “תאריך ושעה” – Date & Time. כעת יש לבטל את האפשרות של תאריך ושעה אוטומטיים Automatic date and time או באיפון ביטול של האפשרות “כיוון אוטומטי” Set Automatically. לאחר מכן יש לבחור את אזור הזמן המתאים (Time Zone) – ירושלים – ולכוון ידנית את השעה והתאריך.

טיפ קטן אם לא שיניתם את ההגדרות והשעה לא זזה אוטומטית יש לכבו ולהדליק לאחר השעה 02:00 בלילה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן