עיריית ביתר עילית אישרה את תקציבה לשנת 2020 – בסך 273 מיליון ₪

חברי עיריית ביתר עילית אישרו את תקציב העירייה לשנת 2020: התקציב החדש בסימן גידול ניכר בסעיפי החינוך, הרווחה, חזות העיר והביטחון * התקציב השוטף הינו בנוסף לתקציבי תב"רים בסך כ-170 מיליון נוספים להשקעות בעיר * שנת 2019 כמו השנים לפניה הסתיימה באיזון כלכלי מוחלט * רה"ע רובינשטיין: "זהו תקציב של בשורה, שממשיך את תנופת הפיתוח והשגשוג בביתר עילית"
ישיבת המועצה
ישיבת המועצה

תקציב של צמיחה: חברי מועצת עיריית ביתר עילית אישרו את תקציב העירייה לשנת הכספים 2020 בסך 273 מיליון ש”ח, תקציב המהווה גידול של כ-20 מיליון ₪ לעומת תקציב השנה היוצאת. התקציב החדש כולל בתוכו שורה של בשורות למען תושבי העיר.

התקציב החדש שאושר עומד בסימן של גידול והשקעה בשורת אלמנטים מרכזיים בעיר, אותם הציב ראש העיר מאיר רובינשטיין בראש סדר העדיפויות העירוני – בדגש על חינוך, חזות העיר, ביטחון, רווחה ותרבות, נושאי דגל בהם משקיעה העירייה רבות בשנים האחרונות.

עיון בסעיפי התקציב החדש, מגלה את סעיפי הגידול העיקריים, בהם נרשמה עלייה מרשימה ומשמעותית. כך למשל, סעיף החינוך גדל מ-87 מיליון ל-94, סעיף חזות העיר צמח מ-11 מיליון ל-13, סעיף התברואה טיפס מ-19 מיליון ל-21, סעיף הביטחון גדל מ-9 מיליון ל-11, סעיף הרווחה התרחב מ-55 מיליון ל-58, סעיף התרבות גדל מ-9 מיליון ל-12, ואפילו סעיף ההנחות בארנונה עלה מ-18 מיליון ל-19.5 מלש”ח.

לתקציב השוטף מצטרפים תקציבי תב”ר (תקציב בלתי רגיל) של כ-170 מיליון שקלים, המשמשים להשקעות נרחבות בעיר, במוסדות חינוך, ציבור, מתנ”סים, תשתיות ועוד.

בעירייה מציינים בסיפוק רב את העובדה, כי שנת 2019, כמו גם השנים שלפניה הסתיימו באיזון תקציבי, דבר שאינו מובן מאליו בעיר בה כ-80% מתושביה מקבלים הנחות בארנונה. “האתגר הוא להמשיך את העלייה בהשקעות בעיר, למרות הקיצוצים בתקציבי הממשלה, ולעשות זאת מבלי לפרוץ את מסגרת התקציב, תוך שמירה על איזון כלכלי מוחלט”.

ראש העיר סקר בפני חברי מועצת העיר את התקציב המקצועי המפורט שהונח בפניהם, וציין את מאמצי הצוות המקצועי להכנת תקציב עירוני מאוזן ומושקע. “אישרנו תקציב של פיתוח ושגשוג העיר, תקציב שממשיך את ההשקעה האדירה בכל הנקודות החשובות – בנוער, בתעסוקה, בביטחון, בתרבות, ולא פחות חשוב מכך – בהמשך ההשקעה האדירה בחזות העיר שקיבלה השנה את דגל היופי”.

רה”ע גם הודה בחום לכל הצוות המקצועי בראשות הגזבר מר משה עמדי, שעמל על הכנת התקציב החדש, וכן הודה לסגן רה”ע ומחזיק תיק הכספים ה”ה בעריש שמעיה, וליו”ר ועדת כספים בעירייה ה”ה מנדי שוורץ.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן