אלף למטה: מעמד אדיר בציון הרשב”י עם כאלפיים תלמידי ישיבות מביתר עילית, בראשות הגה”צ ר’ אלימלך בידרמן

בין הזמנים של התעלות: עיריית ביתר ארגנה התוועדות חסידית מיוחדת במירון לכאלפיים תלמידי ישיבות מביתר עילית, במעמד חיזוק מלהיב ויוצא דופן * הבחורים שהשתתפו בנסיעה, זכו בה במסגרת מבצע החיזוק "הושע נא שלוש שעות" שיזמה עיריית ביתר עילית בימי השובבי"ם * שיירת האוטובוסים עברה גם בציוני הצדיקים בצפון * רה"ע מאיר רובינשטיין: "זכתה עיריית ביתר עילית לדאוג לא רק לענייני גשמיות, אלא גם במעמדים לחיזוק הקדושה"
DSC_7625
DSC_7625

“עֲצֵי שִׁטִּים עוֹמְדִים לִמּוּדֵי ה’ הֵם לוֹמְדִים”: מעמד אדיר, מלהיב ומרומם נערך בציון הרשב”י עם כאלפיים תלמידי ישיבות מביתר עילית, שהתוועדו באש דקדושה בראשות המשפיע הגה”צ רבי אלימלך בידרמן שליט”א, בארגונה של עיריית ביתר עילית.

מדובר בתלמידי הישיבות החסידיות בביתר עילית, שהשתתפו במסגרת מבצע החיזוק ‘הושע נא שלוש שעות’ בימי השובבי”ם, וכחלק מפרויקט ‘חסיד כהלכה’ שנערך במהלך החורף.

תלמידי הישיבות זכו ליום נסיעה לקברי צדיקים בצפון במימון העירייה, כששיאו של היום היה התוועדות מיוחדת במתחם תוא”י סמוך לציון הרשב”י באתרא קדישא מירון, עם הגה”צ רבי אלימלך בידרמן.

שיירה אל תוך הלילה

המסע יצא לדרכו בשעות הערב מביתר, כאשר עשרות אוטובוסים נעמדו בשורה ארוכה לקלוט את המוני הבחורים. כל אוטובוס סודר מראש בהתאם לחסידות ולישיבה, עם ראשי חבורה מכל חסידות, שגם נשאו דברי חיזוק במהלך הדרך.

היום המיוחד הוכן ע”י צוות לשכת רה”ע, יחד עם ארגון ‘להבות אש’ שהתמסרו להצלחת האירוע. ההפקה בוצעה באופן מושלם ע”י ר’ מרדכי רבינוביץ מחברת ‘טיפ הפקות’. כמו”כ סייעה רבות הנהלת החברה למתנ”סים בביתר עילית.

האש של ר’ מיילך

לאחמ”כ פתח בהתלהבות הגה”צ רבי אלימלך, והרחיב בדבריו על המעמד המיוחד שרואים אלפי בחורים המשתתפים יחד במבצעים לחיזוק לימוד התוה”ק, ונסיעה והתוועדות יחד בדיבוק חברים של קדושה והתעלות.

כמו”כ נשא דברים חוצבי להבות אש, הלהיב וחיזק את הבחורים, בדגש על חיזוק חובת ומעלת לימוד התורה, חיזוק במוסר ובקבלות טובות, כהכנה לקראת חודש הרחמים והסליחות, והביע את תודתו לרה”ע, “משקיע רבות לא רק בחלק הגשמי אלא גם בחלק הרוחני, להגדיל תורה ולהאדירה, לסייע לעלות ולהתעלות בקדושה”.

דאגה לכלל הקהילות והמגזרים

רה”ע עמד בדבריו של הזכות שיש לעירייה ולעיר באירוע הזה, והבהיר כי הוא רואה את חובתו לא רק לחלק הגשמי של העיר, אלא גם לחלק הרוחני, כפי שנעשה באירוע הזה ובאירועים גדולים קודמים שנערכו לכלל הקהילות והעדות בעיר. “אשרינו שזכינו לארגן מעמדים כאלו”.

לצד זאת יש לציין, כי העירייה מקיימת אירועים נוספים בעיר לציבורים הליטאי והספרדי, בהם האירוע הגדול של “התקבצו” שייערך עם כאלף בחורי ישיבות מהציבור הליטאי בראשות מרנן ורבנן שליט”א, וכן מסע מיוחד לצפון עבור תלמידי הישיבות הספרדיות, בארגון שתחת נשיאותו של מרן חכם שלום הכהן שליט”א.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן