10 עובדות שלא ידעתם על המרשמלו וטיפים לצלייה

חברת כרמית.מרשמלו ורוד לבן..צילום סטודיו כרמית ושלוקים.
חברת כרמית.מרשמלו ורוד לבן..צילום סטודיו כרמית ושלוקים.

חברת כרמית הינה יצרנית המרשמלו הראשונה בארץ. המרשמלו הראשון שיוצר על ידי כרמית ב- 1985 היה בצבעי לבן וורוד- וזהו אחד הממתקים האהובים ביותר על הצרכן הישראלי עד היום.

גודל קטגוריית המרשמלו מגלגל כ 22 מליון ₪  בשנה והקטגוריה בגידול קל. כרמית מובילה את שוק המרשמלו עם כ 50% נתח שוק (ע”פ נתוני סטורנקסט). בתקופת יום העצמאות ובל”ג בעומר נמכרת כ 45% מצריכת המרשמלו השנתית!

בתקופת חגיגות ל”ג בעומר, מוכרים כ 72 טונות של מרשמלו. מתוכם 43% הוא המוצר הקלאסי והאהוב- מרשמלו ורוד לבן. ההערכות לל”ג בעמר במפעל מתחילה כ-3 חודשים לפני החג. בהם קווי הייצור עובדים 24 שעות ביממה.

10 עובדות מעניינות על  מרשמלו:

 • מרשמלו- מקור השם הינו צרפתי- מארש בצרפתית משמעותו: ביצה. זאת בשל העובדה שהצמח ממנו עשוי המרשמלו גדל בביצות בצרפת ו- מלו (mellow) משמעותו באנגלית רך.
 • המדינה בה נמכרת כמות המרשמלו הגדולה ביותר הינה ארה”ב. 41 מליון טונות של מרשמלו, שזה משקל של 1,286  לווייתנים אפורים, שזה ממש הרבה מרשמלו, ומוציאים על כך כמעט 125 מיליון דולר. עכשיו תארו לכם איזו מדורה גדולה צריך בשביל כל המרשמלו הזה…
 • המרשמלו מסתובב בעולם כבר יותר מ-4000 שנה אבל לישראל הוא הגיע רק לפני 34 שנים. המרשמלו הוצג לראשונה בישראל בשנת 1985. חברת כרמית החלה בייצורו בצבעי ורוד ולבן. הצבע הורוד ממחיש את היותו ממתק והוא האהוב ביותר על הצרכן הישראלי עד היום.
 • מבין כל הממתקים, מהווה המרשמלו ממתק אטרקטיבי בקרב שומרי המשקל, בשל היותו דל בקלוריות. (בחבילה של 100 גרם מרשמלו יש כ- 320 קלוריות. לשם השוואה- בשוקולד יש כ- 550 קלוריות ל- 100 גרם (!).
 • למרות הגדרתו של המרשמלו כ”ממתק” הוא מכיל 0% שומן.
 • המרשמלו מתאים לחולי ציליאק מאחר ואינו מכיל גלוטן.
 • ביום העצמאות ול”ג בעומר חל גידול של 60% במכירות. והן מהוות 45% מהמכירות השנתיות. כ- 3 חודשים לפני החג המפעל נערך לעבודה רצופה של 24 שעות בקווי היצור.
 • חברת כרמית מייצאת מרשמלו לאירופה וארצות הברית מזה כמה שנים.
 • חשבתם שמרשמלו זה רק לילדים? תחשבו שוב. במסעדות יוקרה בפריז ובניו-יורק מגישים מרשמלו כקינוח יוקרתי בסוף הארוחה. שפים נחשבים מכינים אותו בעצמם בטעמים ובצורות שונות. אפילו כאן בישראל יש מספר מסעדות שמגישות מרשמלו כקינוח מיוחד. אז בפעם הבאה שאתם במסעדה תציצו בתפריט של הקינוחים. אולי תמצאו שם איזה מרשמלו מיוחד. אם כן אז אל תשכחו לספר לנו!!
 • המצרים הקדמונים בשנת 2000 לפנה”ס היו הראשונים ליהנות מהמעדן הנימוח והרך שקרוי היום- מרשמלו.  בזמנו זה היה מעדן מיוחד ומפנק השמור רק לבני מלוכה ולאלים.

טיפים לצלייה מושלמת של מרשמלו:

 1. אל תכניסו את המרשמלו לתוך האש. הוא יישרף, דאגו שהוא יהיה כ 10 ס”מ מעל האש.
 2. 90 שניות במדויק! יעניקו לכם את המרשמלו המושלם, רך ונוזלי בפנים ופריך מבחוץ
 3. רצוי להרטיב את השיפוד לפני שמשפדים את המרשמלו, כך הוא לא ידבק ויחליק בקלילות, כמו כן ניתן להרטיב במעט מים את המרשמלו בעצמו וכך הציפוי יצא יותר קריספי.
Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן