עוברים לשעון קיץ: הלילה מזיזים את השעון שעה קדימה

שעון קיץ - חורף - הזזת השעון
שעון קיץ - חורף - הזזת השעון

שעון החורף יגיע לסיומו הלילה (שישי) לפנות בוקר, ושעון הקיץ יחזור עד לסוף חודש אוקטובר. בשעה 2:00 לפנות בוקר נזיז את מחוגי השעון שעה אחת קדימה ל-3:00 ובכך נרוויח שעה נוספת של אור יום. שעון הקיץ נמשך 219 ימים, והוא יסתיים ב-27 באוקטובר 2019, לאחר חג הסוכות. שעון החורף ארך 152 יום.

ב-2013 אישרה הכנסת את הארכת שעון הקיץ והתאמתו לאירופה. שעון הקיץ חל מיום שישי שלפני יום ראשון האחרון של חודש מארס ועד יום ראשון האחרון של חודש אוקטובר.

שעון קיץ - חורף - הזזת השעון
שעון קיץ – חורף – הזזת השעון

לפני שתתחילו לחשוש האם תצליחו להתעורר בזמן, ברוב המכשירים השעה מתכווננת אוטומטית על ידי חברת הסלולר אם אתם רוצים לכוון ידנית הכנו לכם מדריך קצר.

תפריטי הטלפונים השונים משתנים מדגם לדגם, אך על פי רוב הגדרות השעה יימצאו בתפריט ההגדרות הכללי של המכשיר או בתוך הגדרות השעון.

בתפריט ההגדרות – Settings (במכשירי איפון ללחוץ על ‘כללי’) יש ללחוץ על “תאריך ושעה” – Date & Time. כעת יש לבטל את האפשרות של תאריך ושעה אוטומטיים Automatic date and time או באיפון ביטול של האפשרות “כיוון אוטומטי” Set Automatically. לאחר מכן יש לבחור את אזור הזמן המתאים (Time Zone) – ירושלים – ולכוון ידנית את השעה והתאריך.

טיפ קטן מיוסי מהחנות ‘ביפון’ אם לא שיניתם את ההגדרות והשעה לא זזה אוטומטית יש לכבו ולהדליק לאחר השעה 02:00 בלילה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן