הקרב נמשך: זלץ לרובינשטיין “אנו לא בני ערובה”

דודי זלץ
דודי זלץ

 העימות בין ‘דגל התורה’ ו’שלומי אמונים’ בביתר עילית נמשך: אחרי שראש העיר מאיר רובינשטיין שיגר מכתב הרגעה ליו”ר ‘דגל’ בביתר דודי זלץ, בו הוא מבטיח כי תפקיד הסגן שמור לדגל בעיר וכן התפקידים בוועדות השונות, שיגר זלץ היום (ה’) מכתב תגובה תקיף בו הוא מצהיר: “ציבור בני התורה בביתר עילית לא מתעניין במתרחש בערים אחרות ואינו אמור להפוך לבן ערובה”.

בתחילתו של המכתב טוענת ‘דגל התורה’ כי: “כסיעה שהובילה את השלום והאחדות בביתר עילית במערכת הבחירות האחרונה אנו מברכים על הצהרת המחויבות המחודשת שלך להסכם החתום בינינו. יחד עם זאת, כשליחיו של ציבור בני התורה אין בידינו הפריבילגיה להסתפק בהצהרות על רצון עקרוני, כאשר המציאות בשטח זועקת לצערנו את ההיפך הגמור”.

‘דגל’ מגיבה גם על טענתו של רובינשטיין לפיה מדובר במקרה דומה לפעמים קודמות, ומסביר כי אז נדחתה כל חלוקת הסמכויות העירונית עד לסיום המו”מ בין הסיעות, הרי שהפעם כבר פורסמה הודעה על האצלת הסמכויות לנציגי הסיעה – ואז הוסרה התכנית “ברגע האחרון ממש”, בעוד סיעות אחרות מקבלות תיקים וסמכויות נרחבות באותה ישיבה.

בהמשך מכתבה מזכירה ‘דגל התורה’ בביתר כי למהלכו זה של רובינשטיין נלוו הצהרות של ‘שלומי אמונים’ הארצית המתנות את קיום ההסכם בביתר במתרחש “בערים אחרות שאינן קשורות כלל לעירנו המעטירה”, ומציינת כי: “החדרת מאבקים פוליטיים זרים לעיר אינה תורמת לשימור מרקם היחסים היפה והעדין שבנינו פה יחד בעמל רב”.

יו”ר ‘דגל’ בביתר מדגיש: “הדרה של ציבור שלם והתעלמות מנציגיו אינן מהוות מתכון לשלום ולאחדות, כשם שהחדרת מאבקים פוליטיים זרים לעיר אינה תורמת לשימור מרקם היחסים היפה והעדין שבנינו פה יחד בעמל רב”.

זלץ מדגיש: “כפי שהוכחנו שוב ושוב בחודשים האחרונים, אנו מוכנים לכל וויתור למען השלום. יחד עם זאת, ציבור בני התורה בביתר עילית, המונה לכל הפחות רבע מהתושבים, ואשר בחר בך לראש העיר על דעת הבטחות כתובות וחתומות, לא מתעניין במתרחש בערים אחרות ואינו אמור להפוך לבן ערובה עבורן”.

זלץ ממשיך: “יודעים אנו כי רצונך איתן בשלום ובאחדות וכי אינך מעוניין כלל במציאות השוררת כעת בעירנו. אולם רצונות טובים אינם יכולים לבוא על חשבון מעשים. בשם ציבור שולחינו אנו דורשים ממך לקיים באופן מידי את ההסכם. אל תניח לרוחות רעות של מחלוקת מערים אחרות לחדור אל עירנו האהובה”.

יו”ר דגל דורש: “בה בעת, אנו מבקשים מבתי דין צדק – ביתר עילית, לקיים בהקדם דיון על התביעה אשר הגשנו בפניהם בנושא זה, למען יתבררו הדברים ויתלבנו על פי ההלכה כדרך תורתנו הקדושה, והאמת והשלום אהבו”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן