שיתוף פעולה או התמודדות ראש בראש? תגובתו החריפה של ראש מועצת קרית יערים אברהם רוזנטל לאור ההתפתחויות

WhatsApp Image 2018-09-17 at 20.35.34
WhatsApp Image 2018-09-17 at 20.35.34

התמונות התומכות שיצאו מבית מרן הגר״ח קנייבסקי אכן יש בהם להרגיע ולשמח את יצחק רביץ שלראשונה מאז ליל המפלה בפריימריז הדגלאי בביתר מרשה לעצמו לחייך קימעא ולהביט אל העתיד במבט של תקווה.
אך קשה לדעת האם באמת תהיה לו כניסה קלה וחלקה לתפקיד ראשות המועצה בקרית יערים או שמא ילווה זה בכיפופי ידיים מצידו של ראש המועצה הנוכחי אברהם רוזנטל.

בשבועות האחרונים כשהתפרסמה דבר סיכויו של רביץ להשתרבב אל מועצת קרית יערים טען באדיקות רוזנטל כי לא יקום ולא יהיה והוא לא מוכן לוותר על מקום שהוא בנה בעשר אצבעותיו למעלה מעשרים שנה. הפאשקווילים אף הם לא איחרו מלבוא ואותיותיה צעקו שחור על גבי לבן שהתושבים לא מוכנים לקבל פרס ניחומים כזה או אחר, האווירה הכללית היתה מרד בהחלטת העסקנים וריצתו של רוזנטל להתמודדות נוספת אך נדמה היה כי הקולות נדמו עם פרסום הכרעתו של מרן הגר״ח קנייבסקי שרביץ יהיה מועמדה של דגל התורה בקרית יערים.

המציאות מוכיחה אחרת. מכתב או יותר נכון הצהרה אישית של רוזנטל מתפרסם בדקות האחרונות ובה הוא מצהיר כי בפגישה עם גפני הובטח לו שלא יציגו מולו שום מועמד וכעת לאחר שהסיכומים הופרו הוא אינו מקבל את התוצאה ויתמודד אף הוא לראשות המועצה.

המשמעות היא שגם אם הזכייה תהיה בסופו של דבר של רביץ הרי שמעבר המושכות ילווה בהמון אי נעימויות ולא בהרמוניה כפי שציפו העסקנים לראות.
מנגד, יצחק רביץ עצמו מנסה להחליש את הלהבות ובמכתב אישי ומרגש הוא פונה לכלל הציבור ומודה בחום לראש המועצה רוזנטל ומודיע כי הוא ימשיך להיות מעורב בחיי העיר ובענייני התושבים.

במכתב כותב רביץ: ״חברים נכבדים, לפני מספר שבועות, נערכו בחירות בסניף המקומי וידידי, דודי זלץ, נבחר.
אני שמח שב”ה השארתי לו מפלגה במצב מצוין, קהילות שמקבלות את כל צורכיהן ביד רחבה, ואחדות בין כלל החברים.
בשנים האחרונות עשינו בס”ד רבות בכדי לרומם את קרנם של בני התורה בעיר, וברוך ה’ נחלנו הצלחה גדולה.
לא חשבתי שאלו יהיו תוצאות הבחירות, אבל אני שמח שמילאתי את תפקידי בשלמות, וזכיתי למלאות את שליחותם של גדולי ישראל שליט”א וזצ”ל.

בשבועות האחרונים קיבלתי פניות מגופים במגוון תחומים, ולמען האמת, בתחילה, חשבתי לפרוש, לקחת פסק זמן מהחיים הציבוריים, ברגע שהתפרסמה הידיעה שאני עומד לעזוב את תפקידי בביתר התחלתי לקבל פניות רבות מתושבי קרית יערים, חברים מהעבר ומההווה וגם מאנשים רבים שכלל לא הכרתי, לכהן כראש המועצה.
תחילה לא חשבתי להיענות לבקשה אך בימים האחרונים, קיבלתי פניה מגדולי ישראל לקחת על עצמי את התפקיד האחראי והמאתגר הזה.

גדלתי והתחנכתי בבית בו הערך החשוב ביותר הוא ציות לגדולי התורה. בלי שאלות, בלי הרהורים ובלי ספקות.
לא היה לי ספק שגם הפעם צריך לנהוג כך, משנקראתי למשימה, לא היו לי עוד ספיקות ולבטים.
בהתרגשות רבה זכיתי להתברך ממרן הגר”ח קנייבסקי שליט”א לקראת הכניסה לתפקיד, ולקבל את תמיכתה הרשמית של תנועתנו “דגל התורה” בהכוונת וועדת הרבנים שליט”א, ואיתם חברי הכנסת של ‘דגל התורה’ בראשם יו”ר התנועה ח”כ הרב משה גפני שתמך עודד ודירבן, ח”כ הרב אורי מקלב שסייע במסירות גדולה מאוד ברוחב לב, וכן ח”כ הרב יעקב אשר על תמיכתו.

עוד יגיע הזמן לסיכומים, לתודות, ולבקשה על העתיד. אבל ביום זה חשוב לי להודות יותר מכל לראש מועצת קרית יערים הרב אברהם רוזנטל, איש ציבור ברמ”ח ושס”ה, שמשאיר אחריו למעלה משני עשורים של פעילות ציבורית ראויה לכל שבח.
בערב יום הכיפורים, אני מודה להקב”ה שזיכה אותי לעבוד עם יהודי מיוחד כזה, שימשיך להיות מעורב בחיי התושבים, בעצה ובתבונה ובמעשה.

רביץ מסיים את מכתבו “תפילתי לבורא עולם, שליווה אותי עד היום שימשיך ללוות אותי במערכת הבחירות שכולי תקווה שבסיומה יתברר שהתושבים נתנו בי את אמונם, שנזכה לפעול באחדות כיאה לבני תורה ולהתמקד בעשייה הברוכה בקריה הגדולה לאלוקים – טלז סטון. בעז”ה אני מקווה להיבחר לתפקיד החשוב ומגיע אליו, עם המון אהבה לתושבים, הרבה מרץ ועם ניסיון מוניציפאלי עשיר, ובמטרה לתת שירות מכל הלב כפי שנהגתי בתפקידיי הציבוריים, וכן לנצל את הקשרים שטוויתי במשך השנים במשרדי הממשלה כדי לפתח את הישוב בכל התחומים. בברכת שנה טובה, גמר חתימה טובה לכולכם.״

התקווה היא אצל קהל המצביעים של דגל התורה שיצליחו העסקנים לישר את ההדורים בניהם מכיון שלא חסר לדגל בעיות פנים מפלגתיות בנוסף לכל השאר, שמחכה להם בערים השונות. ימים יגידו…

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

2 תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן