ראשי הרשויות החרדיות לביבס: “שבת אינה חושך. כיהודים – התביישנו לשמוע את דבריך”

יו"ר פורום ראשי הרשויות החרדיות שיגר מכתב חריף ליו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, במחאה על דבריו נגד השבת: "אמירתך כי "לא אתן לאף גורם פוליטי לגרור אותנו לימי חושך", הינה חמורה מאין כמותה. שבת אינה "חושך". מלבד היותה יום מקודש לעם היהודי, הינה מושג סוציאלי שהעניקה היהדות לאנושות כולה"
מאיר-רובינשטיין-2.jpg.jpg
מאיר-רובינשטיין-2.jpg.jpg

יו”ר פורום ראשי הרשויות החרדיות במרכז השלטון המקומי, ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין, שיגר מכתב מחאה חריף ליו”ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין חיים ביבס, לאור דבריו החריפים של ביבס כנגד שמירת השבת וכנגד שר הפנים אריה דרעי.

“בשם פורום ראשי הרשויות החרדיות במרכז השלטון המקומי, אני מביע בזאת את מחאתנו החריפה על דבריך החמורים בעניין שמירת השבת.

“אמירתך כי “לא אתן לאף גורם פוליטי לגרור אותנו לימי חושך”, הינה חמורה מאין כמותה. שמירת שבת אינה “חושך”. מלבד היותה יום מקודש לעם היהודי, הינה מושג סוציאלי של יום מנוחה ומתנה שהעניקה היהדות לאנושות כולה. כיהודים – התביישנו לשמוע את דבריך”.

לדבריו, “כראשי רשויות במדינת ישראל, אנו מתנגדים נחרצות לעמדה הקיצונית אותה הבעת בשם מרכז השלטון המקומי. ישנם ראשי רשויות רבים נוספים שעמדתם נוגדת את שלך באופן מוחלט. אנו דורשים כי לא תערב את מרכז השלטון המקומי במאבקך האישי ולא תדבר בשם כלל הרשויות”.

רובינשטיין גם מזכיר לביבס, כי “פתיחת עסקים בשבתות הינה דריסה ברגל גסה על זכויות חברתיות ועקרונות סוציאליים בסיסיים של יום מנוחה כללי. היא פוגעת בעובדים, פוגעת בנשותיהם ובילדיהם, פוגעת בעסקים המתחרים ופוגעת בשוויון ההזדמנויות”.

זאת ועוד, “ניסיונך להתיר פתיחת מסחר כללית בשבתות ללא כל הגבלה, הינה קיצונית אף ממה שהעזו להציע בעיר תל אביב. זהו דבר שלא עלה על הדעת בשום עיר בארץ.

“צר לנו, כי הבחירות המקומיות מביאות אישים בכירים להצעות פופוליסטיות חסרות אחריות חברתית בסיסית, מתוך ניסיון למצוא חן בעיני גורמים קיצונים ולקבל כותרות בדרך שלילית”.

לדברי רובינשטיין, “חובתנו כנציגי ציבור חרדים למחות על הדברים החמורים הללו, כמו גם לעמוד לימינו של שר הפנים הרב אריה דרעי, במאבקו למען שמירת צביון השבת בארצנו”.

לסיום הוא קורא לביבס, “אנא חזור בך. כל תועלת לא תצמח לך מפגיעה בשבת קודש – מקור הברכה של העם היהודי. לִקְרַאת שַׁבָּת לְכוּ וְנֵלְכָה כִּי הִיא מְקוֹר הַבְּרָכָה”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

תגובה אחת

 1. תפסיק לעשות רוח

  תתחיל לעבוד באמת

  שילדים יתחילו לימודים במוסדות מסודרים

  ולא בקראוונים שיורד גשם בפנים

  תן כיתות ותשחרר תקציבים למען הילדים

  ותעזור להתחיל שנה חדשה

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן