שבת מרוממת של חברי כולל ‘עיתים לתורה’ באכזיב בראשות משפיעי ברסלב במלאות שנתיים לייסוד ‘הגזלנים הקדושים’

WhatsApp Image 2018-06-26 at 12.41.30
WhatsApp Image 2018-06-26 at 12.41.30

שבת מרוממת של עשרות מחברי כולל ‘עיתים לתורה’ באכזיב בראשותם של משפיעי אנ”ש במלאות שנתיים לייסוד ‘הגזלנים הקדושים’.

חברי כולל ‘עיתים לתורה’ דחסידי ברסלב מהעיר ביתר עילית התקבצו יחד לשבת התאחדות והתעלות במושב אכזיב הסמוך לנהריה. במלאות שנתיים ימים לייסוד הכולל, וחיזוק השעה היומית של לימוד התורה מידי ערב. בשבת השתתפו: המשפיע הרה”ח ר’ פנחס בונקר שליט”א, נשיא הכולל – הרב נחמן בנשעיה הי”ו, ובעלי המנגנים ר’ מוטי גוטליב, ור’ קלמן בורשטיין.

חברי כולל ‘עיתים לתורה’ העמלים לפרנסתם במשך שעות היום, מתקבצים יחד מידי ערב בביתר עילית, בבית הכנסת ‘כולל חצות’ בראשותו של הרה”ח ר’ יהושע מאיר דויטש שליט”א העומד לימין המיזם הגדול מאז הקמתו, ותומך בו בכל ימות השנה.

את רשת הכוללים הארצית ייסד לפני כשנתיים הרב נחמן בנשעיה שראה את הצורך להקים מסגרת לציבור העמלים לפרנסתם. וברוך השם, כיום, משתתפים בסדר הלימוד היומי כשישים אברכים מידי ערב. את סניף הדגל בביתר עילית, מנהל ביד רמה הרב אברהם ליפשיץ, הרוח החיה של הכולל, ומי שיזם והפיק את שבת ההתאחדות המרוממת מהפרטים הגדולים ועד לקטנים.

את מסכת הדרשות של השבת פתח נשיא ‘עיתים לתורה’ הרב נחמן בנשעיה, תוך שהוא מעורר את הלומדים על עניין חיזוק הלימוד והשעה היומית. את המשא המרכזי נשא בסעודת ליל שבת המשפיע הרה”ח ר’ פנחס בונקר שליט”א, לא לפני שהלהיב את הציבור בשירי דבקות וערגה במשך שעה ארוכה, עם השיר “הנני מקשר נפשי”, כשלא מעט מן האברכים דמעו בכיסופיהם. לאחר סעודת שבת התקיים ‘באטע’ – עונג שבת, בניגונים מעוררים עם בעלי המנגנים, ר’ מוטי גוטליב, ור’ קלמן בורשטיין שהנעימו בשירה ובשיחות חברים.

בקידושא רבא כובד מגיד השיעור בהלכה הרב חיים יצחק קוסמן בסיפורי מעשיות, תוך שהוא מעודד ומעורר על חשיבות הקביעות בלימוד היומי. בסעודת שבת נשא דברים ר’ קלמן בורשטיין בעניין פרה אדומה והשעה היומית המטהרת.

לאחר הסעודה התקיים שיעור בדף היומי מפי הרב אשר ירט אשר מוסר שיעור דף היומי מידי ערב בלימוד היומי. לפני מנחה, התקיים שיעור הלכה מפי הרב חיים קוסמן בהלכות שבת הנלמד מידי ערב במסגרת שיעור הלכה.

בסעודה שלישית כובד הרה”ח ר’ פנחס בונקר שליט”א שדיבר בגדולת לימוד התורה לאחר יום של עמל ומשא ומתן שאין לשער את גודל שכרם של מוסרי נפש לתורה.

את השבת חתם בהבדלה נשיא עיתים לתורה הרב נחמן בנשעיה, כשלאחריה התקיימה הגרלה על כרטיס טיסה זוגי לאומן בחסות חברת הנסיעות ‘אירו פנים’, בכרטיסים זכה האברך ר’ נחמן קויתי.

“אני מאמין שאחרי השבת הזו והדרשות המלהיבות הנוכחות בכולל תגבר, ואף תכפיל את עצמה”. אומר הרב אברהם ליפשיץ “חודשים ארוכים עמלנו על תכנונה מתוך הרצון להוקיר את לומדי התורה, אין לי ספק שהאחווה והעוצמה נסכו באברכים מרץ ורצון רב והנוכחות תוכיח את עצמה בחודשים הקרובים”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן