ביתר ומודיעין עילית יקבלו מליוני שקלים להקמת אזורי תעסוקה

WhatsApp Image 2018-04-15 at 14.56.49
WhatsApp Image 2018-04-15 at 14.56.49

בשורה משמעותית לערים ביתר עילית ומודיעין עילית: משרד האוצר התחייב בישיבת הממשלה הבוקר, להעניק סיוע תקציבי לסבסוד פיתוח אזורי תעסוקה לערים אלו. הסיכום הושג לאחר מאבק ממושך שניהל שר הפנים הרב אריה דרעי מול אגף התקציבים באוצר, למען הערים הללו הנמצאות בתחתית טבלת הסוציו אקונומי, ומשוועות לפיתוח אזורי תעסוקה שיצעידו את העיר קדימה.

התחייבות האוצר שניתנה לפרוטוקול בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, יסייעו לביתר עילית בפיתוח אזורי התעשייה כמו בשטח היער האנגלי וכן במודיעין עילית, שיזרימו מקומות עבודה לתושבים ויוסיפו הכנסות לישוב. מדובר בהישג חסר תקדים, זאת לאחר שנים רבות שראשי הערים מנסים להשיג תקציבי פיתוח אלו.

כמו כן, שר הפנים דרעי רשם הישג נוסף בישיבת הממשלה, כשהאריך את תוקף מעמד ‘הפריפריה החברתית’ של משרד הנגב והגליל עד יוני 2021. מדובר למעשה באור ירוק להמשך הסיוע האדיר של משרד הפריפריה למאות שכונות ברחבי הארץ, שהוגדרו ע”י השר דרעי כפריפריה חברתית. יצוין, כי עד כה סייע משרד הפריפריה בהיקף של מילארד שקלים לשכונות אלו ברחבי הארץ, אשר לראשונה הוכרו ע”י מדינת ישראל וקיבלו תקציבים ממשלתיים לשלל פרויקטים חברתיים ותרבותיים.

שר הפנים הרב אריה דרעי אמר: “אני שמח על שהאוצר נעתר לדרישתי לסייע למודיעין עילית וביתר עילית בפיתוח אזורי תעסוקה החיוניים להן מאד. המאבק לא היה קל, אבל הגיע הזמן שהמדינה תכיר בצרכי הערים הללו הנמצאות במעמד סוציו אקונומי 1 ותעניק להן את הדחיפה הראויה. כמו כן, אני רוצה לברך על הארכת מעמד ‘הפריפריה החברתית’ של משרדי, להמשיך ולפעול למען מאות תושבי שכונות מוחלשות ברחבי הארץ, חלקם מערים חזקות, שרק בשנים האחרונות זכו לסיוע ממשלתי”.

בתגובה להחלטת הממשלה אמר ראש עיריית ביתר עילית ויו”ר פורום הרשויות החרדיות מאיר רובינשטיין, כי “תושבי הערים הללו חייבים הכרת הטוב מרובה לשר הפנים הרב אריה דרעי שמגדיר בכל פעם מחדש את גבולות המושג עשייה. מחויבותו ועשייתו של השר דרעי למען הפריפריה החברתית, אינם סתם במילים, אלא במעשים בעלי משמעויות לשנים רבות קדימה. אזורי התעשייה הללו חיוניים לעצמאותן הכלכלית של הרשויות החרדיות, לפיתוח הערים, ולשיפור מצב התושבים.

רובינשטיין הוסיף, “אני קורא שוב לרה”מ לאשר בהקדם את אזור התעשייה של ביתר ‘היער האנגלי’, שכל הליכי התכנון עבורו הסתיימו זה מכבר, והוא ממתין אך ורק לאישור המינהל האזרחי, דבר שמעוכב עד כה ע”י הדרג המדיני”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן