סוף טוב: המשטרה הנפיקה לרב וולפא אישור על גניבת רכבו

הרב_שלום_דובער_וולפא
הרב_שלום_דובער_וולפא

הרב שלום דב וולפא יהודי חסיד חב”ד ותושב ביתר לפני כעשרה ימים החנה את רכבו סמוך לביתו ברחוב אדמו”רי ויזניץ בעיר לאחר מספר שעות קיבל שיחה מחברת “איתוראן”, בה הוא נשאל האם הרכב נמצא ליד הבית, כיון שלטענתם הוא ירד להם מהרדאר. הרב וולפא ירד לחניה ואכן הרכב לא היה. בנו טלפן למשטרה ושני שוטרים הגיעו הביתה וגבו עדות. בינתיים הודיעה איתוראן, כי יש סימנים שהרכב היה באזור חברון.

מכאן התחיל סיוט מתמשך אשר הוביל את הרב וולפא לפנות במכתב למח”ש כאשר החוקרים חושדים בו כי עשה קנוניה עם ערבי כדי לגנוב את חברת הביטוח.

את המכתב פותח הרב וולפא בפניה למח”ש “אבקש להעלות לפניכם מקרה מזעזע, ואני מבקש את התערבותכם המיידית, ואת הענשת השוטרים המעורבים”

הרב וולפא מספר “השוטרים שאלו אותי בין השאר, כמה מפתחות יש לרכב, ואמרתי שיש שני מפתחות, הראתי להם את המפתח שבצרור שלי, ואמרתי שגם בצרור של אשתי יש מפתח. אבל לא זכור לי אם באותו רגע היה הצרור השני לפני (הם טוענים שלא הראיתי להם את השני).”

ביום ראשון הלכתי למסור תלונה רשמית, ואח”כ טלפן אלי חוקר בשם אוריאל וביקש שאגיע שוב. לפני יציאתי מהבית, חיפשתי את הצרור של אשתי ולא מצאתיו. לא יחסתי לזה חשיבות מיוחדת, והלכתי עם מפתח אחד לחוקר.

החוקר נטל ממני את המפתח האחד, והתמקד בענין שהמפתח השני חסר. אמרתי לו שאני בטוח שזה בבית וכי בע”ה אחפש ואמצא את זה. אבל הוא הבהיר לי שהם חושדים בי שעשיתי קנוניה עם ערבי בכדי לגנוב מחברת הביטוח!!! אח”כ נכנס לחדר חוקר בשם אבי טובול, והוא סגר את הדלת והתחיל לומר לי (ממש בנוסח החוקרים מרוסיה בתקופות הכי חשוכות) שלטובתי כדאי לי להודות… ואז הוא (שכדבריו מעריך ומכבד אותי), ידאג לסגור את התיק, אבל אם אני לא אודה, אז התיק יועבר לקצין החקירות, ואז אין גבול לבעיות שיכולות להיות לי.

לא האמנתי למשמע אזני, ועניתי לו שאני לא מסתיר שום דבר, ושמוטב שהם ישקיעו את הכוחות שלהם במניעת גניבות רכב או לפחות במציאת הרכב הגנוב, מאשר בהפללת אנשים ישרים ותמימים (כנראה שזה קל יותר).

ביקשתי שיתנו לי אישור על הגשת תלונה, בכדי שאוכל לקבל בינתיים רכב חילופי מהביטוח, ואכן החוקר אוריאל נתן לי את האישור, אך פתאום הם החליטו לקחת את זה בחזרה, ועד היום, כבר עשרה ימים לאחר המקרה, אני לא מקבל מהם את האישור.

כשחזרתי הביתה שבור ומבויש מהיחס הברברי, המתנשא והמשפיל (ודווקא מאלו שמקבלים משכורת כדי להגן על האזרח), הנה תוך חצי שעה העוזרת בית מצאה את הצרור במרפסת. טלפנתי מיד לחוקר אוריאל, והוא אמר לי לבוא בבוקר ולהביא את המפתח, ואכן כך עשיתי, וקיבלתי אישור על מסירת 2 המפתחות. אבל את אישור התלונה לא הסכימו לתת לי, זאת בטענה שקצין החקירות סנ”צ יניב אוחנה אינו מאשר לתת לי את האישור, כיון שאני נמצא תחת חקירה! שאלתי מתי תסתיים החקירה וענו שאי אפשר לדעת.

ביקשתי מהיומנאי שיקבע לי פגישה עם קצין החקירות, וכן כתבתי לקצין מכתב אישי שמסרתי בתחנה. אולם גם לאחר שבוע הוא אפילו לא טרח לחזור אלי.

הרב וולפא מציין “אני יהודי בגיל למעלה מ-70 שנה, ולצערי אני סובל ממחלת פרקינסון, ואני חייב רכב צמוד. בינתיים אני משלם 1.500 ₪ לשבוע על השכרת רכב, בעוד שאם היה לי אישור על הגשת התלונה הייתי מקבל מהביטוח רכב חילופי. כמו”כ גם ההשפלה במשטרה אינה מטיבה עם מצבי הרפואי.”

את המכתב מסיים “אינני יודע למי לפנות, בכדי להפסיק את התעללות השוטרים באדם מבוגר וחולה. ואבקש ממח”ש לדאוג שאקבל מיד את האישור, שיוחזר לי הכסף ששלמתי להשכרת הרכב, ושהחוקרים הנכבדים יועמדו על חומרת מעשיהם, ויקבלו את העונש המגיע להם.”

היום (א’) קיבל הרב וולפא מהמשטרה את האישור המיוחל על גניבת רכבו.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

תגובה אחת

  1. המשטרה עסוקה להסתיר כל מיני פשעים שעושים כאן אנשים בביתר. .

    נ.ב המשטרה יודעת הכל ומסתירה מה שנוח לה

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן