שר השיכון יואב גלנט בביקור בביתר עילית • רובינשטיין: “לביתר יש אופציות עתידיות לעוד כ-10,000 יח”ד”

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, בביקור בביתר כאורחו של ראש העיר מאיר רובינשטיין. על סדר היום: פיתוח והמשך הרחבת ביתר עילית בכ-10,000 יח"ד בגבעות ב'3 ו-ב'4 * השר גלנט: "נפעל למתן מענה בדגש מיוחד למצוקת הדיור במגזר החרדי" * רה"ע רובינשטיין: "לביתר יש אופציות עתידיות ממשיות לעוד כ-10,000 יח"ד, הממשלה חייבת לקדם אותן"
img-20180315-wa01205678421031625253464
img-20180315-wa01205678421031625253464

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, ביקר בביתר עילית כאורחו של ראש העיר מאיר רובינשטיין, כאשר על סדר היום שורה של נושאים – פיתוח והמשך הרחבת ביתר עילית בכ-10,000 יח”ד בגבעות ב’3 ו-ב’4, אישורו הסופי של אזור התעשייה העירוני הגדול “היער האנגלי”, מימון הרחבת כביש 375 וקידום שורת מיזמים הנוגעים להמשך פיתוחה ושגשוגה של ביתר עילית.

לדברי רה”ע מאיר רובינשטיין, “לביתר יש אופציות עתידיות ממשיות לעוד כ-10,000 יח”ד, בגבעות ב’3 ו-ב’4 , הבעיה היא שכרגע התכנון טרם בוצע, כך שגם כאשר תגיע שעת כושר מדינית, לא יהיו אופציות שיווק על השולחן. הממשלה חייבת לקדם את התכנון כבר כעת. לשמחתי, ראיתי נכונות גדולה אצל השר גלנט לקדם את הנושאים הללו, בשיתוף פעולה, למען המשך קידומה של ביתר”.

נושא נוסף, אותו מבקש רה”ע לקדם, הוא אזור התעשייה הענקי החדש של ביתר, “היער האנגלי”, שעבר כבר את כל שלבי התכנון והאישור, וכעת ממתין לאישור הסופי מהמינהל האזרחי, דבר שמעוכב ע”י הדרג המדיני. לדברי רה”ע, השקענו מאמץ רב ומשאבים גדולים באזור התעשייה הזה, ע”מ להביא עצמאות כלכלית לביתר עילית. הכל כבר מוכן, ורק ממתינים לאור ירוק מהדרג המדיני בכדי להתחיל להקים את המקום.

שר הבינוי והשיכון, אלוף (מיל׳) יואב גלנט: ״ביתר עלית שוכנת בפאתיה הצפוניים של גוש עציון ונמצאת בלב הקונצנזוס היהודי והישראלי. שמחתי להתארח כאן ולראות את המנופים ואת העבודה הענפה בשטח, אני מברך את ראש העיר ידידי הרב רובינשטיין על שיתוף הפעולה המלא והעשייה הענפה למען העיר. משרד הבינוי והשיכון בראשותי ימשיך לפעול במלוא המרץ בשיווק תכניות הנותנות מענה לכל אזרח ולכל מגזר תוך דגש מיוחד למצוקת הדיור במגזר החרדי״.

במהלך הסיור בעיר, נפגש עם חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שפ”ע יעקי הרשקופ, בפגישה השתתפו ראש העיר מאיר רובינשטיין, חבר מועצת העיר ישראל פכטר, סגן ראש מועצת גוש עציון יואל סילבר, שמשי בלומנטל ונציגי קהילת חב”ד ביניהם העסקן החב”די יעקב מיוחס אשר העלה בפני השר את סוגיית מיהו המוגדר חרדי? השר גלנט שמע את הדברים והבטיח לנסות לטפל גם בסוגייה זו.

את הביקור בביתר סיים השר גלנט במאפיית מצות בעיר שם השתתף אף באפיית המצות.

צילום: שירה הרשקופ

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן