תיירות חרדית: משרד התיירות אישר מיליוני שקלים למרכז תיירות בביתר עילית

שר התיירות יריב לוין אישר את בקשת עיריית ביתר עילית לתקציב בסך מיליוני שקלים להקמת מרכז תיירות * רה"ע הציג בפני השר את התכניות המתקדמות למיזם הייחודי של פיתוח מערות בר כוכבא * השר לוין: "התייר החרדי הוא התייר שמשאיר במדינת ישראל הכי הרבה כסף, יותר מכל התיירים האחרים" * רה"ע: "השר לוין עשה היסטוריה בכך שתקצב לראשונה פרויקט תיירות חרדי"
WhatsApp Image 2017-12-21 at 14.27.46
WhatsApp Image 2017-12-21 at 14.27.46

מרכז תיירות בביתר עילית: ראש עיריית ביתר מאיר רובינשטיין קיבל מידיו של שר התיירות לוין אישור תקציבי בסך שלושה מיליוני שקלים לפיתוח תכנית ייחודית להקמת מרכז תיירות בביתר עילית, המהווה פרויקט תיירות ראשון מסוגו בארץ המיועד לציבור החרדי.

תכנית מרכז התיירות שהוכנה, תחת השם “פארק מורשת ארץ-יהודה”, מתבססת על ממצאים ארכיאולוגים שנעשו באזור ביתר עילית, וכן על תצוגת החיים היהודיים בביתר העתיקה, כפי שמובאים במקורות.

על פי התכנית המפורטת שהוצגה בפני השר וצוותו, יוקם הפארק באתר בו התגלו מערכת מערות חצובות בסלע. המערות הינן חלק ממערכת של מערות מגורים ותעשיה מהתקופה הביזאנטית. במערה המזרחית הותקנו שתי מערכות של בית בד לכבישת זיתים.

עלותה הכוללת של התכנית בשלבים המתקדמים עשויה להגיע לעשרות מיליוני שקלים, עד כה תוקצבה התכנית בידי מספר גורמים בסך כולל של כ-12 מיליון שקלים, בהם משרד השיכון עם שישה מיליוני שקלים, משרד רה”מ אתר מורשת עם שלושה מיליון שקלים, משרד התיירות כעת עם שלושה מיליון שקלים. תקצוב נוסף צפוי להתקבל גם ממקורות נוספים.

אבן שואבת

מרכז המבקרים “ארץ יהודה” מתוכנן להיות אבן שואבת לתלמידים, מחנכים ומשפחות חרדיות מכל רחבי הארץ ומחו”ל, והוא יספק חוויית למידה והנאה בסטנדרטים תורניים בהתאם להנחיות הרבנים. האתר יורכב מ-4 מתחמים שונים: מבנה מרכז המבקרים, מתחם המערות, אזור לפעילות אתגרית, וגן חוויתי “ארץ-יהודה”. מיקום המרכז הינו בשיפולי גבעה ב’.

על פי יוצרי התכנית, אזור הרי יהודה הינו ערש התרבות היהודית, באזור זה נמצאו ממצאים ארכאולוגים של התיישבות יהודית מלפני 3000 שנה. מטרת מרכז המבקרים הוא להראות את אורח החיים היהודי מתקופת בית ראשון ועד חורבן בית שני וימי המרד הגדול של בר כוכבא.

תיירות חרדית

שר התיירות יריב לוין אמר בטקס בו הוענק האישור, “מהרגע הראשון שנכנסתי לתפקיד הצבתי לעצמי יעד להפוך את משרד התיירות לרלוונטי לציבור החרדי ולוודא שתהיה לו כאן דלת פתוחה. נדהמתי לגלות שמעולם לא עשו שום השקעות כדי לפתח את ענף התיירות לציבור החרדי. היום אנחנו מוציאים לדרך מהלך מהפכני של הקמת פרויקט תיירות חרדי רציני, גם לתושבי הארץ וגם לתושבי חו”ל. אנחנו רואים תנועה גדלה והולכת של התיירות החרדית מהארץ ומחו”ל. התייר החרדי הוא התייר שמשאיר במדינת ישראל הכי הרבה כסף, יותר מכל התיירים האחרים. אני מודה לראש העיר על העבודה המקצועית, על הגשת הפרויקט באופן הכי טוב שיש, ואני בטוח ששיתוף הפעולה עם העירייה בראשותך יימשך לאורך שנים”.

ראש העיר אמר בטקס: “שר התיירות יריב לוין עשה היסטוריה, במתן ההרשאה של כמה מיליוני ₪ לפיתוח אתר תיירות על טהרת הקודש, שייבנה בהתאם להוראות הרבנים. מהרגע הראשון שבאתי אליך נתקלתי בדלת פתוחה ובאוזן קשבת. אני מודה לך בשם תושבי ביתר עילית ובשם כלל הציבור החרדי בארץ ובעולם שיהיה להם כעת מיזם חרדי ראשון מסוגו”.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=kYcG8xEFnhs[/embedyt]

[pojo-sidebar id=”129″]

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

תגובה אחת

  1. כמה מתוך התקציב הנ”ל יגנבו? 40% או יותר? או שבעיריית ביתר אין גנבים וכולם צדיקים וחסידים?

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן