הוגש כתב אישום נגד תוקפי הרופא בביתר

סעיפי האישום: חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ואיומים. וכנגד חשוד 1 בנוסף החזקת סכין שלא כדין
photo_2017-12-19_15-31-18
photo_2017-12-19_15-31-18

בתאריך 9.12.17 (שבת) הותקפו באלימות קשה רופא ואח בקופת חולים מאוחדת בביתר עלית על ידי 4 חשודים תושבי העיר לאחר שלטענתם לא הוענק להם טיפול רפואי. בסיום חקירת המשטרה התיק הועבר להחלטת פרקליטות מחוז ירושלים, שם הוחלט על  הגשת כתב אישום נגד דוד זגורי, תושב ביתר עלית בן 65, שני בניו – יצחק ושמואל זגורי (בני 18 ו- 22) ונגד יהודה סוויסה, תושב ביתר עלית בן 18 בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ואיומים.

על פי כתב האישום, ביום 9.12.17 ניגשו הנאשמים לסניף קופת חולים מאוחדת בבית”ר עלית, שפעל במתכונת שבת למטופלי הקופה, זאת בעקבות חתך שנגרם לשמואל זגורי (בן 22).  הצעיר ואביו נגשו לרופא, ומשהוברר כי הוא אינו מבוטח של קופת חולים מאוחדת, הסביר לו הרופא כי הוא יכול רק לחבוש את ידו וייעץ לו לפנות למרפאת ט.ר.ם. משהבין הצעיר כי לא יקבל טיפול מלא, החל לצעוק ולקלל את הרופא.

בשלב מסוים, בשל צעקות וקללות שמואל זגורי, החל הרופא לצלם את הנאשם באמצעות הטלפון הנייד שלו. הנאשם דחף כלפי מטה את ידו האוחזת בטלפון של הרופא, ואז החלו שני הנאשמים לקלל את הרופא.

בהמשך, מתאר כתב האישום, נתן יצחק זגורי (18) מכה לטלפון הנייד של הרופא. בעקבות כך, צעד הרופא אחורה כשגבו לעבר דלת השירותים, בעת שהנאשמים התקרבו אליו. בשלב זה החלו הנאשמים להכות ולדחוף אותו בגופם והטיחו בו כיסא. בשלב מסוים, הצליח  הרופא להיכנס לחדר האחות הסמוך ולנעול את הדלת. כל אותה עת, המשיכו הנאשמים לקללו מבעד לדלת הסגורה, להשליך עליה כסאות, לבעוט בה ולדפוק עליה, וכן לאיים על הרופא בפגיעה בגופו. בהמשך, ניגש יצחק זגורי למטבחון המרפאה, נטל סכין מטבח, צעד לעבר האח שהיה אותה עת במרפאה ואיים עליו. כתוצאה מן התקיפה נשברה ידו של הרופא ונגרמו לו פציעות.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדם ולחילופין לקבוע תנאים מגבילים בעניינם שיאיינו את המסוכנת הנשקפת מהם.

כזכור, ביום שישי דחה בית המשפט את בקשת המשטרה להותיר אותם במעצר והורה על שחרורם לביתם למרות ערער המשטרה.

 

ממשטרת ישראל נמסר כי היא תפעל בנחישות ובאפס סובלנות כלפי כל מי שנוקט באלימות כלפי אנשי ציבור ונותני שירות. תאסוף ראיות ותגבש תשתית ראייתי שתביא במהרה למיצוי הדין עם האשמים.

[pojo-sidebar id=”129″]

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן