צפו: שמחת בית השואבה המרכזית בביתר

נשארתם בבית? ביתר אונליין מביא לכם את שמחת בית השואבה המרכזית של קהילת חב"ד בביתר עם אלי מרקוס מארה"ב תזמורת המנגנים ובעלי המנגנים בשידור חי
IMG-20171008-WA0169
IMG-20171008-WA0169

אמש התקיימה שמחת בית השואבה המרכזית והגדולה בעיר ביתר עילית שהותירה רושם עז וקידוש שם ליובאווטיש על תושבי העיר כולה, בהשתתפות מיוחדת של רבבות אלפי תושבי העיר וחוצה לה האזור כולו, ובהשתתפות רבני העיר, משפיעים עסקנים ואנשי מעשה.

המעמד הגדול שתוכנן במשך השבועות והחודשים האחרונים ע”י נציג חב”ד הרב יעקי הרשקופ והרב שניאור הניג הצליח בס”ד באופן חסר תקדים. קהל האלפים שהגיעו בהמוניהם ונהרו לרחבת מרכז חיים זקן שבגבעה B וגדשו את כל הרחובות הסמוכים לה, במעמד היסטורי ובאירוע הגדול ורב רושם של העיר ביתר.

במעגלי הרוקדים ניתן היה לראות מבני כל החוגים והעדות ראשי ישיבות לצד בעלי בתים בני תורה לצד בעלי עסק, באהבת אחים ושמחה של מצווה.
התזמורת הידועה – ‘המנגנים’ יחד עם מקהלת ‘בעלי המנגנים’ שהוזמנה לראשונה לעיר ביתר – הרקידה את הקהל העצום שעות רבות, בניצוחו של המאסטרו מוישי רוט, וכן גדול הזמר החסידי אלי מרקוס אורח מיוחד מארה”ב – ששר בקולו הערב והלהיב את הקהל שבמעגלי הריקודים, עד לשעות הקטנות של הלילה.

בין ריקוד לריקוד הושמעו גם ברכותיהם של הרבנים והפרנסים שסיעו רבות להצלחת האירוע, ובראשם המרא דאתרא של קהילת חב”ד הרב אשר לעמיל הכהן שליט”א, וראש העיר הרב מאיר רובינשטיין, ואיש החסד רב הפעלים מר חיים זקן. שהגיעו לכבד את המעמד לצד רבנים נוספים ואישי ציבור, חברי עירייה ואנשי מעשה.

בעיצומו של האירוע האירו שמי ביתר וסביבותיה באור יקרות על ידי זיקוקי דינור עוצמתיים זכר לאבוקות של אור בבהמק”ד, וכן להטוטן מיוחד שהגיע לשמח את הקהל וילדי צ”ה שנכחו במעמד. כשרבים מבני העיר עשו הפסקות קצרות לאמירת לחיים בסוכות שהוקמו לצורך החגיגה בסמיכות לרחבת הריקודים במהלך הערב הופסקה התזמורת מפעם לפעם כשבזמן הזה צפו המשתתפים במראות קודש מחצר הרבי כמו גם לצורך אמירת 12 הפסוקים.

הרב יוסף רייניץ והרב יהודה קפלן ממארגני השמחה סיפרו למערכת כי התגובות שקיבלו מהקהל היו; “תודות רבות לחבדניקי”ם שמביאים את שמחת החג לתושבי העיר מידי שנה כמיטב המסורת של עיר ביתר – עיר התורה והחסידות, במעמד גדול וקדוש של קידוש שם שמים ברבים”, “ובכל שנה מוסיפים ומביאים את לשיא חדש את פסגת השמחה של ‘ושאבתם מים בששון ממעייני הישועה”.

בסיום הערב הודה המנחה הרב מנחם מענדל רוט לכל העוזרים והמסייעים שעשו לילות כימים למען הצלחת האירוע ההיסטורי וכן תודה מיוחדת לאנ”ש שהוזילו מממונם להצלחת המעמד האדיר, וכן לכל התורמים והמנדבים – שיזכו שמחה זו תמשך ותשפיע על כל השנה כולה עד ביאת משיח צדקנו בבנין בהמק”ד בב”א.

לאחר חצות הלילה התפזרו האלפים לבתיהם כשחלק גדול מהמשתתפים המשיך להתוועדויות חסידיות בבתי אנ”ש הרבים הפזורים ברחבי העיר.

[embedyt] https://www.youtube.com/embed?live=1&channel=UCgs2vvTep5_FyEMjas-LXtQ[/embedyt]

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Xm_hQMn6yxE[/embedyt]

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Y2ocj2G8KHY[/embedyt]

 

[pojo-sidebar id=”129″]

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

תגובה אחת

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן