הכנסת ס”ת לביהמ”ד קהל עדת ירושלים שכונת הגפן ביתר • גלריה

WhatsApp Image 2017-08-04 at 14.59.57 (1)
WhatsApp Image 2017-08-04 at 14.59.57 (1)

ביום חמישי, התקיימה הכנסת ספר תורה, נדבת הנדיב הרב דוד רוטמן, הספר הוכנס לישיבת המתמידים בביתר ברוב פאר והדר ובשירים וריקודים, הספר נתרם במלאת שנה לפטירת חותנו הרב יעקב לייב שטרן זצ”ל.

מעמד ‘כתיבת האותיות’ החל מספר ימים קודם, בבתיהם של גדולי הדור, ביניהם מרן הגראי”ל שטיינמן, מרן הגר”ח קנייבסקי ועוד, והגיע לסיומו ביום חמישי האחרון בביתו של הנגיד דוד רוטמן שמשמש גם כמנהל הישיבה הגדולה – תורת ה’, שעל ידי ישיבת המתמידים, בראשות הגר”י מינצברג.

עם סיום כתיבת האותיות יצאה התהלוכה בהשתתפות מאות מתושבי ביתר עילית שליוו את ספר התורה, בשירים וריקודים ברחובה של עיר, בדרכם אל בית הכנסת המרכזי שע”י ישיבת המתמידים בשכונת הגפן, שם מתנוסס ארון הקודש המרהיב שאף הוא נתרם בעבר על ידי הרב דוד רוטמן ורעייתו.

בבית הכנסת נערכו ריקודים עם ספר התורה בשמחה רבה על ידי הציבור הרחב תושבי העיר, על השמחה הופקדו הזמר ארהל’ה סאמט ובעל המנגן אברהם קירשנבוים.

הסעודת מצווה התקיימה באולמות ‘היכלי ביתר’ ברחוב הר”ן, לצד שולחנות ערוכים ברוב פאר, לצד ראשי קהילת המתמידים בראשות רבם הגר”ל מינצברג.

עוד פיארו את שולחן הכבוד בסעודה רבני העיר ביתר מכל המגזרים והחוגים, שאף נשאו מדיברותם והעלו על נס את העובדה שהנדיב מוסר את נפשו ומאודו למען התורה.

גם את סעודת המצווה הנעים הזמר אהרל’ה סאמט בשירה ובזמרה, כשבסיום האירוע התקיים קומזיץ מרגש בו השתתפו כל בני הישיבה הקדושה.⁠⁠⁠⁠

[pojo-sidebar id=”129″]

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן