רובינשטיין לשר דרעי: פעל להשבת הערים החרדיות לאזורי העדיפות הלאומית

אחרי שממשלת לפיד הוציאה את הערים החרדיות ממפת אזורי העדיפות הלאומית, עדיין לא תוקן העוול בממשלה הנוכחית • בהסכם הקואליציוני שחתמה ש"ס הוכנס סעיף בעניין, לבקשת יו"ר פורום הרשויות החרדיות מאיר רובינשטיין • כעת מבקש רובינשטיין לזרז את התיקון: "השר דרעי כבר הוכיח את יכולותיו הגדולות. אנו מבקשים כעת עזרה נוספת" • הסיבה לדחיפות: באזור עדיפות לאומית א' ניתן לשווק עד 50% ממכרזי הדיור ל"בני מקום"
רובינשטיין ודרעי
רובינשטיין ודרעי

עדיפות לאומית: ראש עיריית ביתר עילית ויו”ר פורום הרשויות החרדיות מאיר רובינשטיין, פנה לשר הפנים ויו”ר ש”ס הרב אריה דרעי, בבקשה כי יפעל לזרז את מימוש ההסכם הקואליציוני שחתמה ש”ס עם נתניהו, להשבת הערים החרדיות לאזורי עדיפות לאומית א’.

כזכור, בממשלה הקודמת בה היה חבר יאיר לפיד, אישרה הממשלה מפת עדיפות לאומית חדשה, בה הודרו הערים החרדיות ממפת העדיפות הלאומית, בה היו עד אז.

מאז, התחלפה הממשלה. במגעים הקואליציוניים שקיימה ש”ס, היא הכניסה להסכם הקואליציוני, לבקשת רובינשטיין, את נושא החזרת הערים החרדיות למפת העדיפות. אלא שמאז, אולי כי היו נושאים דחופים וקריטיים יותר, טרם בוצע ההסכם.

[pojo-sidebar id=”129″]

בימים האחרונים הפך הנושא לדחוף עבור ביתר עילית, וזאת עקב העובדה כי ראש העיר מנהל מגעים מול משרד השיכון, בדרישה לשווק 50% ממכרזי הדיור בעיר ל”בני מקום”, היינו – עדיפות לתושבים שכבר מתגוררים בעיר כיום.

על פי נהלי משרד הבינוי והשיכון, ניתן לשווק 50% מהדירות לבני מקום, רק באזורי עדיפות לאומית א’. אם לא תאושר החזרה של ביתר למפת העדיפות הלאומית, ניתן יהיה לשווק בעיר לכל היותר 32% מהדירות לבני מקום, כמות שרה”ע אינו מסתפק בה.

רובינשטיין גם מציין בנוסף, כי החזרת ביתר עילית לאזור עדיפות לאומית א’, תסייע רבות גם למשפחות נזקקות בהקטנת התשלומים למוסדות החינוך, גנים, מעונות ועוד, וכן בקידום פיתוח אזור התעשייה הנרחב והחדש של ביתר – ‘היער האנגלי’, העומד בשלבי אישור סופיים. הקמת אזור התעשייה תביא עצמאות כלכלית ושגשוג רב לעיר.

“השר דרעי כבר הוכיח את יכולותיו הגדולות, כשהצליח להכניס את הנושא להסכם הקואליציוני”, אומר רה”ע. “לכן אנו מבקשים כעת דווקא ממנו שיביא את ההישג החיוני לרשויות החרדיות”.

[pojo-sidebar id=”129″]

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן