יו״ר ש״ס השר הרב דרעי בסיור רשמי בביתר עילית: ״אני פועל שלא תהיה הגבלת בנייה בביתר עילית; ניתן לבנות כאן 9,000 יח״ד לציבור החרדי״

במהלך הסיור בישר השר הרב דרעי על הקמת סניף משרד הפנים בעיר ביתר, עוד השנה • השר דרעי סייר במוסדות החינוך, נפגש עם ראשי קהילות וישיבות, ושיבח את ראש העיר הרב רובינשטיין על האופן השוויוני וההגון ביחס לקהילות בעיר, כמו גם כן על ניהול העיר המקצועי • גלריה מהביקור
WhatsApp Image 2017-06-27 at 18.07.34 (13)
WhatsApp Image 2017-06-27 at 18.07.34 (13)

״ביתר עילית יכולה להיות פתרון דיור אמיתי ומיידי לציבור החרדי, היא עיר שהצליחה, עם כל התשתיות הנדרשות. אני פועל שלא תהיה הגבלת בנייה בביתר עילית; ניתן לבנות כאן 9,000 יח״ד לציבור החרדי״, כך אמר שר הפנים הרב אריה דרעי, בסיור מיוחד שערך בעיר ביתר עילית.

לשר הפנים התלוו בסיור סגנו הרב משולם נהרי, מנכ”לי משרדי הפנים והפריפריה, מנכ״ל ש״ס ורשת בני יוסף הרב חיים ביטון, ומנכ״ל אל המעיין הרב משה אילוז. את פני השר קיבלו ראה״ע הרב מאיר רובינשטיין, סגנו הרב יהודה עוביידי, מ”מ רה”ע הרב יצחק רביץ ובכירי העירייה.

הסיור נפתח בביקור השר הרב דרעי במעונו של המרא דאתרא הגאון רבי יעקב תופיק אביעזרי שליט״א, ממנו שמע השר על צרכי העיר הרוחניים והגשמיים.

לאחר שכובד בנטיעת עץ בפתח העיר, הגיע השר הרב דרעי ופמלייתו לסיור במוסדות החינוך ׳משנת יהודה׳ בראשות המנהל הרב דן אריה. השר ביקר בכיתות התלמידים שהראו את ידיעותיהם במקרא ובגמרא. ״אני רוצה להבהיר שכל האנשים המכובדים העומדים כאן, כולם משרתים אתכם למטרה אחת: שתגדלו בתורה ויר״ש. זה הערך הגדול ביותר אליו אתם צריכים לשאוף. אל תהיו עסקנים, תהיו גדולי ישראל״, אמר השר בפני התלמידים.

[pojo-sidebar id=”129″]

בישיבה מיוחדת עם צוות ההנהלה, שיבח השר דרעי את פועלו של מנהל המוסדות. ״הייתי כאן לפני שנים רבות בייסוד המוסדות ואני מלא התפעלות על ההתפתחות המרשימה שהתחוללה כאן, באיכות ובכמות״.

משם פנה השר לסיור במוסדות ׳משכן משה׳, שם נערך טקס הנצחה של היכל התורה ׳מדרש אסתר׳ ע״ש אמו של השר, מרת אסתר דרעי ע״ה. בטקס החגיגי שהתקיים במקום נטלו חלק סלתה ושמנה של צמרת עולם התורה הספרדי בעיר, ראשי ישיבות וקהילות, בראשם הגאון רבי זמיר כהן שליט״א ראש ישיבת היכל מאיר, הגאון רבי יעקב כהן שליט״א ראש ישיבת נזר התלמוד, ועוד. הדוברים העלו על נס את פעילותו הברוכה והמאומצת של סגר״ע הרב יהודה עוביידי, הפועל ללא לאות למען שגשוג מוסדות התורה בעיר ומשמש אוזן קשבת לכל מנהלי המוסדות.

בדבריו במקום, פתח השר הרב דרעי בדברי ברכה לרבנים ולנציגים, ושיבח את סגנו הרב משולם נהרי, שפעל רבות לאורך השנים למען מוסדות העיר. ״זו קורת רוח גדולה לראות את ההנהגה הרוחנית והמקומית פועלים בצוותא, ומפתחים עוד ועוד״, אמר השר, ״אני רוצה לשבח את ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין שנותן לציבור שלנו באופן שוויוני והגון את כל צרכיו, ואף יש תלונות שהוא נותן לנו יותר מאשר לאחרים. אנחנו מרגישים שותפים שווים בעיר הזו״.

משם פנה השר לסייר בישיבת נזר התלמוד בראשותו של הגאון הרב יעקב כהן שליט”א, שם נשא דברים בפני תלמידי הישיבה, וציין את מסירות הנפש של ראש הישיבה למען התלמידים. בסיור השתתף גם הרב אברהם אורן מראשי מוסדות החינוך בעיר. משם המשיך למוסדות ׳חניכי הישיבות׳ בראשות הרב בר ששת המונה כ-400 תלמידים כ״י. השר סייר בכיתות השונות ונחשף לפעילויות המיוחדות והמושקעות הנערכות לתלמידי כיתות מקדמות, כמו ריפוי ועיסוק ועוד. בקבלת פנים שנערכה לשר בפני התלמידים אמר השר: ״באנו לכאן להוקיר ולהעריך את פעילותו של הרב בר ששת, המוסר נפשו במשך שנים למען חינוך הילדים״.

כמו”כ, קבע השר דרעי מזוזות במעון חדש של רשת “בייבי טף” בעיר, אחד משורת מעונות חדשים שבנתה עיריית ביתר לאחרונה.

הביקור נחתם בישיבת עבודה חגיגית בהשתתפות הצוות המקצועי של העיריה. שם הוצגה בפני השר מצגת מקצועית, המפרטת את הניהול המקצועי של העירייה, ואת האיזון התקציבי לה זוכה העיר, בד בבד עם תנופת הפיתוח בכל התחומים.

ראש העיר הרב רובינשטיין אמר בדבריו: ״זכה הציבור החרדי בשר פנים כמו הרב דרעי. שר קשוב ואכפתי שלא מפסיק לסייע ולרתום את כל המשאבים שברשותו. אני רוצה לומר, בפרפרזה על דברי מרן הרב שך בעבר, שמה שהשר הרב דרעי עשה במשרד הפנים במשך שנתיים לא עשו שרי פנים במשך ארבעים שנה״.

השר הרב דרעי חתם את הביקור ואמר: ״ביתר נחנכה בשנת 1989, בתקופה שהייתי במשרד הפנים. היה לי הזכות לסייע לעיר בהקמתה ואני רואה כיום את התנופה המרשימה שנעשתה כאן. היא הייתה בתנאים הכי קשים מבחינת אוכלוסייה סוציו-אקונומי והיא מצליחה כבר כמה שנים להיות מאוזנת כלכלית, ועוד לעשות זאת לא באמצעות צמצום השירותים, אלא יחד עם תנופת פיתוח גדולה מאוד״.

עוד הוסיף השר דרעי: ״ביתר היא פתרון הדיור הטוב והזול ביותר לציבור החרדי. יש כאן כבר קהילות ומוסדות מסודרים לכל החוגים, צריך רק להמשיך בתנופת הבניה. אני פועל שלא תהיה הגבלת בניה בביתר. ניתן לבנות כאן 9,000 יח״ד, יש תכנית מתאר לזה״.

את הביקור סיים השר דרעי בבשורה חשובה לתושבי ביתר, במענה לבקשת רה”ע רובינשטיין: “אני רוצה לבשר לכם שבעז״ה, עוד ב-2017, נפתח כאן בביתר סניף של משרד הפנים שייתן את כל השירותים, כמו אשרות, דרכונים ביומטריים ועוד״.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

תגובה אחת

  1. מותר לקרוא לו רב? זה לא חילול השם? מה יגידו חילונים? זו תורה וזה לומדיה? יצא מבית הכלא אבל לא יוצא מחקירות!
    סליחה. שכחתי! הרב הגאון יצחק יוסף שליט”א הורה לקורא לו רב!
    כולם כבר שכחו שרב עובדיה זצוק”ל אמר עליו – האם זה לא רשע?
    המילה האחרונה תאמר על ידי בית המשפט.

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן