כרטיס ביקור דיקמן

טאבו משותף, הסערה…

כצפוי, עוררו הדברים שנכתבו כאן בפוסט הקודם סערה לא קטנה. פונים רבים פנו אלינו לקבלת הסברים נוספים, חלק מהם – אלו שכבר מעורבים בעסקאות כאלו – ניסו לשכנע אותנו כמה הם מאושרים למרות הכל ו"אין ברירה" וכו'.

ליקטנו כאן כמה תגובות לנושא:

–        אני לא מבין למה יצאתם בכזה קול רעש גדול נגד הטאבו המשותף. אני גר בדירה כזו, היא קורת הגג למשפחתי, הדירה ממש יפה והיא עלתה לי הרבה פחות מדירה רגילה בגודל זהה?!

–        אני שמח שהדגשת שאתה רק מתגורר בה, ולא העזת לומר שהיא שלך… כך גם כיוונת לאמת.. ולעצם הענין, יש לזה את אותה משמעות כמו לגור באוטובוס קו 3 או 5, גם לו יש 4 קירות ותקרה, והוא יכול לשמש מצויין כקורת גג…

–        אבל הדירה היא כן שלי!

–        תוכל להביא לי מסמך רשמי שמאשר את בעלותך על ה'דירה'? זה ש'מכר' לך את ה'דירה', מחזיק בפועל בדירה אחת גדולה. כך היא מוגדרת בחוק, ובעצם היא אסורה בפיצול. אין כאן בכלל 2 דירות, ואין סיכוי שיהיו כאן שתי דירות. חלמא טבא חזית.

–        אני מכיר הרבה אנשים שעשו את זה..

–        לצערי, גם אני מכיר… זה לא אומר שזה הדבר שנכון לעשות. אם תתעקש ותחקור, תווכח לדעת שזו לא השטות היחידה שאנשים עושים…

–        דיברתי איתם והם מרוצים…

–        זו תכונה נהדרת להיות מאושרים.. אבל מה אתה רוצה שיספרו? על הכשלונות שלהם? כמה אנשים אתה מכיר שבצעו עסקה כושלת ויש להם את האומץ לבוא ולומר "הייתי כסיל ונתתי להם לרמות אותי"? ברגע שאדם עשה עסקה כושלת כלשהי, מתעורר לחיים מנגנון ההגנה הפסיכולוגי שלו, ולמען בריאותו הנפשית, הוא בונה לעצמו ולחברים סיפור מענג על כמה העסקה היא בכל זאת טובה, ובכך הוא מנסה לגמד את כשלונו… אלי מתקשרים אלו שלא מרוצים – אלו שמרגישים במצוקה כי הם בחתונה קתולית (ללא יכולת היפרדות) עם אדם נוסף שלא בדיוק משדר איתם על אותו גל.. אלו שה'שותף' שלהם הסתבך כלכלית ולא משלם חשמל ומים והם בעצם מממנים אותו כי אחרת ינתקו להם.. אלו שה'שותף' שלהם מתקוטט איתם על ההנחה בארנונה ועוד שאר ירקות כמו חריגה בבניה שה'שותף' עשה, ויכוחים על גודל, מרחב, קומה, אור ואויר ועוד..

–        האדמו"ר שלי אמר לי לרכוש ב'טאבו משותף'!

–        אם זה מה שהוא אמר – הרי אתה מחוייב לשמוע בקולו. ברור שאחר טיעון מוחץ שכזה, אני הקטן לא אתיימר לפרש ולהסביר את האדמו"ר שלך… אבל, המשרד שלנו ייאלץ לוותר עליך כלקוח בענין הזה, אתה מוזמן תמיד בשמחה להיעזר בשירות שלנו…

–        יצאת בחרב וחנית נגד התופעה של טאבו משותף, מה האלטרנטיבה למי שרוצה לגור בביתר?

–        שאלה מצויינת. בגלל שאין אפשרות לרכוש דירה בביתר בשל המחיר הגבוה שלה, אז הפתרון הוא לזרוק את מעט הכסף שחסכתם מפיכם לפח? האלטרנטיבה היא קודם כל, להבין מה לא עושים.. ואחר כך לבדוק אם ניתן בכלל לרכוש נכס נדלנ"י כלשהו בארץ. יתכן והחלום על דירה בביתר יצטרף לחלום על הוילה בסביון או בקיסריה, ומשיקולים פרקטיים זניחים של חוסר ממון, נדחה זאת למועד אחר 'לכשיירווח'… בינתיים, ניתן לרכוש נכס באיזורים זולים יותר בארץ, לשכור ולהשכיר, וכך לשמור על ערך הכסף בתוכנית 'צמוד נדל"ן'.

–        יש לך הצעות בערים אחרות שמתאימות לתקציב שלנו?

–        לא. נכון לעתה, תחום הפעילות של משרדנו הוא לביתר בלבד, ולא מתיימרים להתחרות ב'מלך על כל הארץ' שהוא הינו אחד ויחיד. 

שתפו את הכתבה:

הרשמו לקבלת עדכונים

נרשמים ומקבלים עדכוני חדשות אונליין בזמן אמת ישירות לאימייל שלכם! 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן