ושיננתם 4

למה ילדי ביתר אומרים: "אמא אני ממהר לכולל"?

מאות תלמידים תושבי ביתר השתתפו בכנס חינוכי מיוחד שנערך ע"י ארגון "ושיננתם" בשיתוף עיריית ביתר עילית * המטרה: הצמדת אברך שילמד חברותא בכולל עם כל ילד ובכל כיתה * הפעילות נעשית בסבסוד עיריית ביתר, כך שתשלומי ההורים יהיו מינימאליים * ראש העיר רובינשטיין: "זהו נדבך נוסף בפעילות החינוכית שמובילה העירייה בנושאי חינוך ונוער"

"טאטע איך גיי אין כולל… אמא אני ממהר לכולל", משפט שלא נשמע אף פעם מפיהם של ילדים, נשמע לאחרונה ביתר שאת בביתר עילית.

מדובר ביוזמה חינוכית ייחודית, שכבר פעולת במספר ערים, כמו בית שמש ואלעד, וכעת מגיעה לביתר עילית, בעידוד ובסבסוד ראש העיר והעירייה. קהילות רבות וחשובות בעיר כבר הביעו התעניינות רבה, חלקן כבר נרשמו בהמוניהם.

מדובר במיזם חינוכי ייחודי, אותו מוביל ארגון "ושננתם לבניך", רעיון שבא לעולם לאחר השקעה מחשבתית רבה. במסגרת הארגון לומדים באופן סדיר אברכים בכוללי הארגון, עם תלמידי תלמודי התורה, בכך מקבל כל ילד ערך מוסף של שינון ועזרה בחומרי הלימוד, לצד עצם העובדה שגורם נוסף קשוב לחוויותיו או דאגותיו. הפעילות כוללת מעבר ללימוד גם פרסים, אירועים, טיולים ועוד, כך שעבור הילדים מדובר במסגרת חווייתית ביותר.

בסיס הרעיון, הינו החזקת כוללי ערב מיוחדים, המכונים "ללמוד וללמד", בהם לומדים תלמידי הכיתות הגבוהות בת"תים עם אברכי כולל בתוך מסגרת של כולל ערב. כל תלמיד לומד עם אברך פעמיים בשבוע, למשך 45 דקות. האברכים, חשוב לציין, מקבלים הכשרה והדרכה מיוחדת ע"י הארגון, כך שיוכלו להעניק לילד את המיטב.

המימון לפעילות ניתן ע"י הארגון שנעזר בסבסוד העירייה, כך שההורים מקבלים בתמורה לתשלום סמלי אברך צמוד שלומד, שומע וקשוב לילדיהם. את הקשר היום-יומי מהבחינה הלימודית והמעשית מקיים האברך באופן ישיר עם ההורים בשיתו"פ עם המלמד של החניך.

בביתר פועל סניף הארגון תחת ניהולו של  הרב יצחק יעקב גוטליב, מאישי החינוך וההוראה הוותיקים בעיר, כאשר השבוע נערך "מעמד פתיחה", בו נרשמו קרוב למאה ילדים בערב אחד.

במסגרת מעמד הפתיחה, נשאו דברים המחנך הנודע הרב יעקב רבינוביץ, שהלהיב את הקהל בחשיבות המכרעת של המיזם ובהשפעותיו להווה ולעתיד, כפי שכבר רואים במקומות שהם מתקיימים. בהמשך נשאו דברים גם נשיא הארגון הרב צבי גלסנר, ויו"ר ארגון "ושננתם לבניך" הרב יצחק גלסנר, שריגש את הציבור בסיפורים יוצאי דופן שהארגון חווה בשנות קיומו, ושיתף את התלמידים בתכניות המבצעים וכו'.

כבר באותו מעמד הוכרזו שמותיהם של האברכים והתלמידים ששובצו ללמוד איתם בכולל, תוך שהם עושים היכרות ראשונית ומחלקים לכל תלמיד שקית שי. בהמשך, לאחר שהתלמידים התפזרו לבתיהם, נערך כינוס הדרכה לאברכים, בו הותוו היסודות הנצרכים, כשמיד למחרת החל הכולל לפעול באופן יום-יומי.

בהנהלת הארגון אומרים, כי הפעילות בביתר נמצאת בזינוק גדול, ובימים אלו נערכים לפתיחת מוקדים רבים נוספים בכל רחבי העיר, לכלל הקהילות. בארגון מודים במיוחד לעיריית ביתר עילית ולעומד בראשה הרב מאיר רובינשטיין, לסגרה"ע ומחזיק תיק החינוך הרב בנימין הרשלר, למנהל אגף החינוך הרב יהודה קורנבליט,  למנהל מחלקת חברה ונוער הרב יוסף בן יצחק וליו"ר אתגרים  – "פלא יועץ" בביתר הרב חיים גרינוולד, על עזרתם הרבה בהגדלת המיזם החינוכי החשוב.

ת"תים וארגוני מתמידים המעוניינים להצטרף מוזמנים להתקשר למשרדי הארגון בטל' 02-3733111

 

שתפו את הכתבה:

הרשמו לקבלת עדכונים

נרשמים ומקבלים עדכוני חדשות אונליין בזמן אמת ישירות לאימייל שלכם! 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן