IMG-20170113-WA0041

האדישות היאוש והפלסטר הצבאי

לפני מספר ימים פרסמנו מונולוג מצמרר הפוסט זכה להד נרחב לשיתופים ולתגובות רבות כהמשך מערכת ביתר עילית אונליין מביאה בפניכם טור דעה נוסף בעניין כביש עוקף חוסאן.

ימים הזויים עוברים על תושבי ביתר בשבוע האחרון. כביש עוקף חוסאן נהפך למקום סכנה, אירועי זריקות האבנים עלו בקצב מסחרר, חלקם פוגעים ברכוש, וחלקם גם פוגעים בגוף. ומי דיבר בכלל על הפציעה בנפש ועל המבט החרד שתוקף כל נהג בנסיעתו על הכביש הראשי לירושלים.

הצבא, כאחראי מבחינה חוקית על אבטחת האיזור ועל איזון תושבי הכפר מחליט על סגר בכפר ואי הכנסת פועלים מחוסאן לביתר עילית למשך יום שלם. והנה פלא נכבדי הכפר מצליחים להשתלט על השבאב ולמנוע מהם פעילות חבלנית עוינת… עד לשיחרור הקפיץ.
ולמרבה ההלם (או שלא) שלש דקות לאחר הודעת הקב"ט על שיחרור הסגר, מושלך בקבוק תבערה לעבר הכביש ובנס גלוי אינו גורם לנזק ולנפגעים.

התושבים חלקם כועסים חלקם משלימים והחלק העיקרי עסוק במינוס בבנק כך שלא בדיוק משנה לו מי חטף מה ממי ולמה,
קשה לומר זאת אך אולי בשביל לזעזע את הציבור צריך באמת איזשהו קורבן שחלילה ינזק בצורה רצינית מטרור האבנים בשביל שמשהו בכביש הזה יחזור לנורמליזציה.

רק שנבין, הצבא כיום מאבטח 24/7 מאחזים בודדים של תשעה או עשרה משפחות שהחליטו על דעת עצמם לישב את ארץ ישראל במקום סכנה שורץ אוייבים ומזיקים.
הצבא מתחזק עשרות מחסומים ומאייש אותם באופן פעיל עם מיטב החיילים בשביל רכב או שניים שעוברים שם בשעה.
ואילו אצלינו בכביש 375 עוקף חוסאן שזהו הציר הכמעט יחיד לנסיעה מביתר עילית, שאינה מאחז קטנטן אלא עיר ואם בישראל עם סדר גודל של עשרות אלפי תושבים, לירושלים ובחזרה עם מאות רכבים בשעה, ובנתיים, דממה או יותר נכון פלסטר קטן במקום טיפול שורש מעמיק.

אז מפעם לפעם מקפיצים גי'פ מאוייש למקומות המועדים, ובשביל ההרגשה הטובה הם גם דוהרים ברחובות ביתר בחריקת צמיגים כך שנראה בעיניים את נוכחות הביטחון באיזור.
אבל המציאות הכואבת מוכיחה שמרבית מקרי הזריקת אבנים קורים כשהצבא מטייל לו בחופשיות בכיכר היונים בודק מקרוב את הארכיטקטורה המדהימה והיצירתיות המענינת עד כמובן לטלפון התורן של עוד נפגע שלא מצליח להבין איך התקפה שכזו יוצאת לפועל סמוך ונראה לאיזור צפוף אוכלוסין ומרובה תושבים.

אם יש מישהו בצבא או אפילו בפוליטיקה שמתקשה להביא את מה שאנו התושבים דורשים כמינימום הכרחי לניהול תקין של חיי היום יום אפשר להסביר לו. זה לא כזה מסובך.

אם נוכחות של כוחות הבטחון בכביש עוקף חוסאן מפחיתה את הפעילות החבלנית לכדי רגיעה מוחלטת או להפחתה משמעותית, אז צריך לבצע זאת ויפה שעה אחת קודם

אנו לא דורשים פה תקדים מיוחד ניידת מאויישת עם כלים וטכניקות לאבטחה כמו שהצבא יודע ושלום על ישראל. די לנו בהישרדות היומיומית.

ואם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר

שתפו את הכתבה:

הרשמו לקבלת עדכונים

נרשמים ומקבלים עדכוני חדשות אונליין בזמן אמת ישירות לאימייל שלכם! 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן