לתקן את הרגש: התוועדות ייחודית עם מחבר הספרים שגילה את סוד החסידות

לקראת י"ט כסליו, הילולת המגיד ממעזריטש וחג הגאולה של האדמו"ר הזקן, בעל התניא והשו"ע, התקיים בעירנו התוועדות עם חוקר החסידות, הסופר ד"ר יחיאל הררי, שחיבר בין היתר את הספרים רבי המכר "לנצח כל רגע מחדש", "סודו של הרבי" ועוד.

"אם היינו מכניסים את הבעל שם טוב ואדמו"ר הזקן לישיבה במשרד החינוך לדון בבעיות הבוערות שלנו… הסטרס החרדות הדכאון והסלולרי, איך הם היו פותרים את ההתמודדות הזו"?!… השאלה הזו הוצגה במרכז התוועדות רב שיח על חסידות ואקטואליה ביום שני האחרון שערך "אביעה" – מרכז וקהילה לצעירים חרדים.

"הנפש רוצה להתחדש, היא משתוקקת לאור, ומשם הבעירה הבלתי פוסקת לחידוש, לריגוש, ולהתמכרות הבלתי נגמרת לסמרטפון. קשה להילחם בה, צריך לתת לנשמה את האור ולהשביע אותה, לתקן את הרגש הנכון זו תכלית החיים לפי הקבלה והחסידות. אז מה עושים? הדברים ארוכים, התמצית היא שצריך ללמוד את הסוד איך מתחדשים מהחיים עצמם, כיצד אפשר לחיות את הכאן ועכשיו בלי ההתמכרות לכל רעשי הרקע שמסביב".

הערב, שהתקיים בביתו של הרב מאיר ברלב ביום שלישי השבוע, נערך על ידי קבוצת הצעירים הנפגשים במסגרת פעילות מרכז "אביעה" מידי שבוע לשיעור בתורת הנפש על פי החסידות. הקהילה התחילה את פעילותה בעיר ירושלים, משם התפשטה לערים נוספות – ביניהם ביתר, עיר התורה והחסידות ביתר עילית.

 

נשמח שתשתפו:

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on telegram
שתפו בטלגרם
Share on whatsapp
שתפו בווטסאפ

השאירו תגובה

השארת תגובה

גם את יכולה להכין נשיקות מרנג כאלה! הירשמי עכשיו לסדנה הקרובה.

דילוג לתוכן