fbpx

טאבו משותף, הסערה…

A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram

כצפוי, עוררו הדברים שנכתבו כאן בפוסט הקודם סערה לא קטנה. פונים רבים פנו אלינו לקבלת הסברים נוספים, חלק מהם – אלו שכבר מעורבים בעסקאות כאלו – ניסו לשכנע אותנו כמה הם מאושרים למרות הכל ו"אין ברירה" וכו'.

ליקטנו כאן כמה תגובות לנושא:

–        אני לא מבין למה יצאתם בכזה קול רעש גדול נגד הטאבו המשותף. אני גר בדירה כזו, היא קורת הגג למשפחתי, הדירה ממש יפה והיא עלתה לי הרבה פחות מדירה רגילה בגודל זהה?!

–        אני שמח שהדגשת שאתה רק מתגורר בה, ולא העזת לומר שהיא שלך… כך גם כיוונת לאמת.. ולעצם הענין, יש לזה את אותה משמעות כמו לגור באוטובוס קו 3 או 5, גם לו יש 4 קירות ותקרה, והוא יכול לשמש מצויין כקורת גג…

–        אבל הדירה היא כן שלי!

–        תוכל להביא לי מסמך רשמי שמאשר את בעלותך על ה'דירה'? זה ש'מכר' לך את ה'דירה', מחזיק בפועל בדירה אחת גדולה. כך היא מוגדרת בחוק, ובעצם היא אסורה בפיצול. אין כאן בכלל 2 דירות, ואין סיכוי שיהיו כאן שתי דירות. חלמא טבא חזית.

–        אני מכיר הרבה אנשים שעשו את זה..

–        לצערי, גם אני מכיר… זה לא אומר שזה הדבר שנכון לעשות. אם תתעקש ותחקור, תווכח לדעת שזו לא השטות היחידה שאנשים עושים…

–        דיברתי איתם והם מרוצים…

–        זו תכונה נהדרת להיות מאושרים.. אבל מה אתה רוצה שיספרו? על הכשלונות שלהם? כמה אנשים אתה מכיר שבצעו עסקה כושלת ויש להם את האומץ לבוא ולומר "הייתי כסיל ונתתי להם לרמות אותי"? ברגע שאדם עשה עסקה כושלת כלשהי, מתעורר לחיים מנגנון ההגנה הפסיכולוגי שלו, ולמען בריאותו הנפשית, הוא בונה לעצמו ולחברים סיפור מענג על כמה העסקה היא בכל זאת טובה, ובכך הוא מנסה לגמד את כשלונו… אלי מתקשרים אלו שלא מרוצים – אלו שמרגישים במצוקה כי הם בחתונה קתולית (ללא יכולת היפרדות) עם אדם נוסף שלא בדיוק משדר איתם על אותו גל.. אלו שה'שותף' שלהם הסתבך כלכלית ולא משלם חשמל ומים והם בעצם מממנים אותו כי אחרת ינתקו להם.. אלו שה'שותף' שלהם מתקוטט איתם על ההנחה בארנונה ועוד שאר ירקות כמו חריגה בבניה שה'שותף' עשה, ויכוחים על גודל, מרחב, קומה, אור ואויר ועוד..

–        האדמו"ר שלי אמר לי לרכוש ב'טאבו משותף'!

–        אם זה מה שהוא אמר – הרי אתה מחוייב לשמוע בקולו. ברור שאחר טיעון מוחץ שכזה, אני הקטן לא אתיימר לפרש ולהסביר את האדמו"ר שלך… אבל, המשרד שלנו ייאלץ לוותר עליך כלקוח בענין הזה, אתה מוזמן תמיד בשמחה להיעזר בשירות שלנו…

–        יצאת בחרב וחנית נגד התופעה של טאבו משותף, מה האלטרנטיבה למי שרוצה לגור בביתר?

–        שאלה מצויינת. בגלל שאין אפשרות לרכוש דירה בביתר בשל המחיר הגבוה שלה, אז הפתרון הוא לזרוק את מעט הכסף שחסכתם מפיכם לפח? האלטרנטיבה היא קודם כל, להבין מה לא עושים.. ואחר כך לבדוק אם ניתן בכלל לרכוש נכס נדלנ"י כלשהו בארץ. יתכן והחלום על דירה בביתר יצטרף לחלום על הוילה בסביון או בקיסריה, ומשיקולים פרקטיים זניחים של חוסר ממון, נדחה זאת למועד אחר 'לכשיירווח'… בינתיים, ניתן לרכוש נכס באיזורים זולים יותר בארץ, לשכור ולהשכיר, וכך לשמור על ערך הכסף בתוכנית 'צמוד נדל"ן'.

–        יש לך הצעות בערים אחרות שמתאימות לתקציב שלנו?

–        לא. נכון לעתה, תחום הפעילות של משרדנו הוא לביתר בלבד, ולא מתיימרים להתחרות ב'מלך על כל הארץ' שהוא הינו אחד ויחיד. 

4 תגובות

 1. יוסף הגב

  הדברים שנכתבו הם קשקוש! ומדוע? כי בן אדם שעשה טאבו משותף, הוא עשה על פי החוק כעין שותפות בדירה, וכעת הוא שותף בדירה "בביתר". ואפילו הוא מצא דרך איך שהוא יוכל לגור שם, וזה ע"י חלוקת הדירה, אבל הדירה היא גם שלו ע"פ החוק!
  וכך אפשר להתגורר בביתר – למי שאין יכולת – כמובן.

 2. שמעון הגב

  אז טאבו משותף או לא?

  אני יש לי מקסימום מליון לדירה.
  ואני חייב בייתר [או ירושלים]
  ???????????????????????????

 3. יערה הגב

  א. באופן נורמלי בטאבו משותף הקונה נרשם כשותף בדירה, ועל כן הוא בהחלט בעלים על הדירה במובן הפורמאלי.

  ב. לעיתים הסיכום הוא על הערת אזהרה בלבד, במקרה כזה הוא אינו בעלים באופן פורמאלי, אבל הוא מחזיק את הבעלים כבול באופן כזה שיתן לו את הפלוסים של בעלים, כשזה בא לידי ביטוי.

  ג. הבעיות המרכזיות בטאבו משותף הם בדרך כלל דוקא בין השותפים עצמם, וכל אחד מבין שאם שכנים רבים די והותר שותפים על אחת כמה וכמה.

  ד. הבעיות העיקריות הם במקרים דלהלן . 1. מכירת הדירה, אין אפשרות למכור באופן חד צדדי. 2. פינוי בינוי וכיו"ב. 3. בדרך כלל חלק מהבניה לא חוקית מה שעלול לגרום לבעיות גדולות אם נוצר קושי חוקי אחרי ההתקשרות בחוזה. 4. בניה או הרחבה וכן שינוי בתשתיות מוגבל להסכמה מושלמת של השותף. 5. חלוקת חשבונות החשמל והמים בעייתית במקרים רבים. 6. ואחרון חביב אי אפשר לקחת משכנתא בלי הסכמת השותף ובלי לסכן אותו, מה שגורם בדרך כלל שפשוט א"א לקחת משכנתא.

  לסיכום: טאבו משותף הוא בהחלט הזדמנות עם הרבה סיכונים

  טיפ: לחשוב להתייעץ ולשאול ולכלול כמה שיותר באופן מפורט וברור בחוזה גם אם זה נראה תרחיש דמיוני או משהו שלעולם לא יקרה, אין כמו חוזה ברור למנוע חיכוכים עתידיים.

  אז בהצלחה

 4. יהודה הגב

  אני חייב לומר לך שאתה טועה ובגדול
  כמו שאנשים פעם היו חיים בבית פרטי בלי שכנים והיום יכולים לגור עם עוד עשרות שכנים
  וזה דבר מובן,
  יום יגיע וגם טאבו משותף היה כך
  אל תשכח שלחיות עם שכנים גם לזה יש מוגבלות, עם כמה שכנים לא משלמים וועד בית גם לך לא יהיה חשמל בבניין,
  עם שכן שם את השקית זבל שלו מחוץ לדירה שלו גם אתה סובל,
  וכמו שאם זה מסתדרים גם עם טאבו משותף יסתדרו
  אל תשכח שאנחנו לא עושים טאבו משותף עם ערבים אלא עם אנשים שאנו מכרים
  לדעתי מי שמאוד חשוב לו לגור בביתר זה פתרון מאוד טוב

השארת תגובה

כתבות שאולי יעניין אותך:

דילוג לתוכן