עוד לא אבדה תקוותם • טור אורח מנהג כואב

בימים האחרונים התפרסמה בקבוצות הווטצאפ בביתר הקלטה קצרה בה נהג מספר על כמעט אסון נוסף כאשר ילד קפץ אל הכביש • אלי ברי נהג תושב ביתר בטור חשוב
IMG-20190422-WA0117
IMG-20190422-WA0117

תקופה כה ארוכה כבר חלפה, ומשטרת התנועה את ביתר שמה לה כביתה, המועקה בסוף חודש כנראה כה גבוהה, ודוחות התנועה בפעולה חזקה, ובחיוך עויין ניתנים לנהגים כמים רבים, גם על פריטי תאורה מזעריים, שהמחוקק לא סימנם כעבירת של תנועה, אלא לשוטרי ביתר ברורה החזקה, כי ביד קשה את נהגי ביתר לחנך זה חובה.

במקום שסכנת חיים גדולה קיימת בעיר ביתר, את מבט העין משטרת העין מסירה, ילדים קטנים נשלחים ללא אחריות על ידי ההורים ליטול את הילדים הקטנים, מגני הילדים, ללא טיפת תשומת לב ודגש על חובת הזהירות מן התורה “ונשמרתם מאד לנפשותיכם”,

היה מן הראוי, כי המשטרה תיקח יוזמה מבורכת יותר מחלוקת מתנות לנהגים, ותעמוד מידי בוקר וצהריים בסביבות גני הילדים, בתי ספר, והמעונות, ושם תפקח על נוטלי הילדים, ותמנע מילדים בגילאי חמש ושש לקחת ולהביא את אחיהם ואחיותיהם הקטנים בגילאי שנתיים ושלוש ללא אחריות, ולהורים האלו שהם בבחינת רוצחי נפש, תתן המשטרה דוחות על הזנחה ואי זהירות, אולי בכך ימנע האסון הבא בעיר.

טרם יבשה לה ההקלטה מאמש של נהג סהרורי שבקול דומע סיפר איך שברגע של שבריר השניה נמנע אסון גדול כשאשר ילד בן שלש קפץ מהעגלה ישר אל גלגלי רכב שנסע בכביש, שאת העגלה הובילה ילדה בת שש.

אין ספק כי מישהו צריך להרים את הכפפה וליטול יוזמה נוספת של לימוד במוסדות החינוך בעיר את כללי זהירות ושינון זהירות בדרכים באופן פעיל ולא כחד גדיא.

וגם אנחנו הנהגים חייבים לשים דגש על כל זהירות בדרכים ומידי פעם אף לשננם, ולזכור שמאחורי כל נהג או נהגת, יושבת משפחה שרוצה ומתפללת שהאבא / האמא יחזרו לביתם בשלום בריאים ושלמים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email

תגובות

6 תגובות

 1. צודק בהחלט!
  גם אני רואה כל יום ילדים קטנים שלוקחים את האחים שלהם לגן והוסיפו הוריהם לשלוח אותם באוטובוס עם עגלה, תינוק וילקוט שיותר גדול מהם.
  מה עוד שהילד שיושב בעגלה הרבה פעמים לא חגור והדבר הוא בגדר סכנת נפשות של ממש!
  הורים שמרו על הילדים שלכם!

 2. מסכים עם כל מילה גם כנהג [לפרקים] וגם כהורה, לא שולחים ילדים עם ילדים
  ילד בוגר [לפי דעתי מגיל 10] יכול ללוות ילד שקטן ממנו, וכמובן ילדים קטנים עד גיל 4 אני חושב שצריכים השגחת מבוגר בדווקא ולא של ילד בוגר אפי’
  חובת זהירות ונשמרתם חמורה יותר מלאחר בבוקר לעבודה/כולל וכו’ עם כל החשיבות שבדבר

 3. גם לי כנהג יוצא להיתקל בבעיה שהכותב מעלה
  אבל אני הייתי רוצה להעלות נקודה נוספת וזה המבוגרים שחוצים כביש ללא טיפת זהירות מינימלית של להעיף מבט לכביש לפני שחוצים במעבר חציה ואני אומנם לא הקלטתי את עצמי אבל לפני יומים ברחוב קדושת לוי פינת מהריץ כשאני כמה מטרים לפני מעבר חציה קפצה למעבר חציה אישה כבת 30 ללא להעיף מבט האם הכביש פנוי ובלמתי בחריקה וברוך השם ללא קרה אסון אם היתי מעל 30 קמ”ש התוצאה היתה יכולה להיות שונה לחלוטית (היתי עם אישתי באוטו ולא התעסקתי בשום דבר מעבר לנהיגה זהירה)

 4. צודק בכל מילה!!
  הנהגת וותיק תושבת העיר התופעה הזאת של ילדים קטנים ש”אחראים” על ילדים ממש קטנים היא בלתי נסבלת ובלתי נסלחת
  בנוסף עירית ביתר צריכה לקחת יוזמה ולבדוק את כל מעברי היציאה בעיר ישנם מקומות מרכזיים כמו רח’ החוזה מלובלין סמוך לקניון לוי לסמוך לקריסת הפעוט בחג אין מצב כנהג לנחש שיש במקום מעבר חצייה הכל מחוק….
  גם ברח לבד המצב קשה מאוד וגם שם אריה תאונה לפני יותר משנה
  מי אחראי על תחזוקת הכבישים ובטיחות ילדינו????

 5. אין ספק שיש להרים את הכפפה
  ולשם כך קמה בעיר לפני כמה חודשים קבוצת אמהות למען ילדי ביתר כדי להוסיף ולהעלות הנושא לסדר היום הציבורי.
  משום שהמלאכה רבה בעיר צריך הרבה כפפות והרבה אנשים טובים כדי לקדם מהלך משמעותי.
  רבנים יכולים להוסיף בדרשות את החשיבות לשמירה על חיי ילדים ועל כך שאסור לשלוח ילדים קטנים לבד וגם לא להשאירם לבד בבית.
  ילד בן 6 חייב השגחת מבוגר או אח מגיל 12 ומעלה.
  ילד בן 8 לא יכול לקחת אחים קטנים באחריותו ברחבות העיר ולא לבד כבייביסיטר. אין הבשלות המתאימה לה נהל במצבי חירום.
  אי אפשר להאשים את המשטרה באחריות לנושא.
  זו אחריות כל התושבים להשתדל יותר.
  לבקש ממנהל תלמודי התורה של הילדים שיכניסו לימודי זהב. לוודא שהילדים יודעים חצייה נכונה.
  לוודא שילד בן פחות מ9 לא חוצה לבד
  לוודא שילדים רוכבים עם קסדה ולא בכביש
  אישה שרואה שהשכנה שלה מתקשה להוציא הילדים למסגרות ויש לה ילד באותה מסגרת שתציע לקחת גם אותו.
  השיח שהולך וגדל בעיר הוא זה שבכוחו לקדם בטיחות.
  גם העירייה יכולה לקדם תשתיות כדי שלא יהיו רחובות מסוכנים כמו קדושת לוי שהם סכנת חיים ממשית. והערייה אכן עושה מהלכים . צביעת הכבישים לאחרונה הכיכרות החדשות ובוודאי יעשו עוד. אבל האחריות היא קודם כל שלנו.

 6. ומה עם הנהגים שחונים בצמתים ובתחנות אוטובוסים?

פופולארי

רוצה לדווח לנו?

דילוג לתוכן