לראשונה משרד התיירות הסמיך מדריך תיירים בשפת היידיש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
במשרד התיירות נתקלו בדרישה למדריכי טיולים דוברי יידיש ולכן הכשירו את יחיאל חרז תושב ביתר עילית כמדריך ראשון שישמש בעיקר עבור הציבור החרדי

איך אומרים נופיה של ארץ ישראל יפים או מנהרות הכותל ביידיש? אם אתם שולטים בשפת היידיש וגם מכירים את ארץ ישראל על נופיה והאתרים ההיסטוריים, אולי גם אתם יום אחד תוכלו לקבל תעודת מדריך מוסמך של משרד התיירות. עד אז תכירו את יחיאל חרז המדריך הראשון שמשרד התיירות הכשיר כמדריך רשמי בשפת היידיש, כך דווח היום העיתון ידיעות אחרונות על ידי הכתב איתמר איכנר.

בשנים האחרונות משרד התיירות מתמודד עם עלייה של 40% בתנועת התיירים החרדים. חלק מן התיירים מבקשים הדרכה בשפת היידיש. במשרד התיירות נתקלו בקושי להכשיר מדרכים בשפת היידיש, לא בגלל שהיו חסרים מדריכים כאלה, אלא בשל העובדה שהמשרד לא החזיק בוחנים ששלטו בשפה. לאחרונה השלים אחד הבוחנים את הלימוד של שפת היידיש, וכך התאפשר להסמיך מדריך בשפת היידיש.

המועמד הראשון שעבר את המבחן בהצלחה היה יחיאל חרז תושב ביתר עילית וחסיד סלונים שהוכשר כבר בעבר לשמש כמדריך מוסמך, ועכשיו שודרג למדריך מוסמך בשפת היידיש.

את תעודת ההסכמה קיבל חרז מידיו של שר התיירות יריב לויו: "פעם ראשונה מזה שנים רבות שמורה דרך מקבל רישיון של המשרד לשפת היידיש". ציין לוין. "המהלך נועד לקדם מאוד את התיירות החרדית בישראל". השר לוין הדגיש כי מנתוני המשרד עולה ש"התיירות החרדית הביאה לישראל הכנסות אדירות בשנה החולפת".

חרז מצדו אמר לשר כי באמצעות השימוש בשפת היידיש הוא מצליח להאהיב את ארץ ישראל ולספר את הסיפור של המקומות והאתרים לאוכלוסיות שעד כה לא היו נגישות להם".

השאירו תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הירשמו לעדכונים

לקבלת עדכונים בווטצאפ מאתר ביתר אונליין